«Ανάσες» για Καλάβρυτα και Ακράτα- Αναλυτικά το πρόγραμμα της Κυριακής

0
Επανεκκίνηση στην Β΄ΕΠΣΑ με την 27η στροφή και με 4 μάχες που αφορούν τον 3ο όμιλο να ανοίγουν την αυλαία. Καλάβρυτα και Ακράτα πήραν κομβικά τρίποντα και από ότι φαίνεται διασφαλίζουν την παραμονή τους.

Τα Καλάβρυτα σε ένα θεαματικό παιχνίδι νίκησαν με 3-2 τον Απόλλωνα Αιγίου, ενώ η Ακράτα υπέταξε τα Ζήρια με 1-0. Ο Αστέρας Τέμενης δεν μπόρεσε να περάσει από την έδρα της Θύελλας Αιγείρας και έμεινε στο 1-1, ενώ ο Κεραυνός 2016 ξεπέρασε δύσκολα το εμπόδιο του Αχιλλέα Καμαρών.

Τα σημερινά αποτελέσματα και το πρόγραμμα της Κυριακής:

Καλάβρυτα – Απόλλων Συνοικισμού  3-2

Ακράτα – Ζήρια  1-0

Θύελλα Αιγείρας – Αστέρας Τέμενης  1-1

Κεραυνός 2016 – Αχιλλέας Καμαρών  2-1

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 27ης (ΚΥΡΙΑΚΗ 15/4)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Κ. Ζάρρας, 2 μ.μ.: Πήγασος Πατρών – Αχαιός, Καδδάς.

Γηπ. Λιμνοχωρίου, 5.30 μ.μ.: Απόλλων Βίδοβας – Ατρόμητος Λάππα, Παλαιολόγος.

Γηπ. Βραχνεΐκων, 5.30 μ.μ.: Αστέρας Τσουκαλεΐκων – Τριταιϊκός, Χρονάς.

Γηπ. Χαλανδρίτσας, 5.30 μ.μ.: Σταροχώρι – Καμίνια, Τιμολέων.

Γηπ. Μιντιλογλίου, 5.30 μ.μ.: Αστέρας Μιντιλογλίου – Δόξα Χαλανδρίτσας, Παππάς.

Γηπ. Θύελλας, 5.30 μ.μ.: Ωλενιακός – Διαγόρας 2010, Τηλιγάδας.

Γηπ. Κ. Ζάρρας, 5.30 μ.μ.: Δίας – Φαραϊκός, Ανδριανός.

Γηπ. Μαζαρακίου, 5.30 μ.μ.: Πείρος – Καλλιθέα, Σπυρόπουλος.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Κ. Ζάρρας, 11 π.μ.: Πάτρα 2005 – Πολύτεκνος, Σακελλαρίου.

Γηπ. Αγυιάς, 11.30 π.μ.: ΑΠΟ Αρόης – Απόλλων Εγλυκάδας, Γιαννόπουλος.

Γηπ. Ρίου, 2 μ.μ.: Φλόγα Κ. Καστριτσίου – Δάφνη, Κουτρουμάνης.

Γηπ. Ζαρουχλεΐκων, 2.30 μ.μ.: Ολυμπιακός Πατρών – Αχαϊκός, Μαχαίρας-Μουστάκας.

Γηπ. Αγυιάς, 2.30 μ.μ.: Ζαβλάνι/Αίας – ΑΠΣ Πάτραι, Τσιρογιάννης.

Γηπ. Αγυιάς, 5.30 μ.μ.: Αυτόνομη – Αετός Ρίου, Αθανασόπουλος.

Γηπ. Ζαρουχλεΐκων, 5.30 μ.μ.: Ψηλαλώνια – Πανιώνιος/Αχιλλέας, Παπάδης.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Καμαρών, 5.30 μ.μ.: Φοίνικας – Φλόγα Ροδιάς, Σαφαρίκας.

Γηπ. Ροδιάς, 5.30 μ.μ.: Δήμος Διακοπτού – Αναγέννηση Ψαθοπύργου, Μακρυπόδης.

Γηπ. Αβύθου, 5.30 μ.μ.: Αναγέννηση/Αίας – Αργυρά, Οικονόμου.

Γηπ. Προαστείου, 5.30 μ.μ.: ΑΕ Δρεπάνου – Σκεπαστό, Ασπρουλόπουλος.

Share.

Leave A Reply