Β΄ΕΠΣΑ: Ακάθεκτοι Τριταιϊκός, Πάτραι, «Χ» στο Προάστειο (+βαθμολογίες)

0

Ολοκληρώθηκε πριν από λίγο η 18η αγωνιστική στην Β΄ΕΠΣΑ κατηγορία και οι εκπλήξεις δεν έλειψαν, αλλά και τα ακλόνητα φαβορί.

Στον 1ο όμιλο ο Τριταιϊκός πέρασε και από το εκτός έδρας παιχνίδι με τον Πήγασο Πατρών, παραμένοντας πρωτοπόρος και αήττητος, ενώ στον 2ο όμιλο ο ΑΠΣ Πάτραι είχε εύκολο έργο με τον Ολυμπιακό Πατρών και διατηρεί την 4η θέση. Στο ντέρμπι κορυφής του 3ου ομίλου Α,Ε, Δρέπανου και Αναγέννηση Ψαθόπυργου αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα στο γήπεδο της Νίκης Προαστείου.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Σταροχώρι- Φαραϊκός 1-0

Διαγόρας 2010- Καμίνια 2-3

Δίας Σαραβαλίου-Δόξα Χαλανδρίτσας 3-1

Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Απόλλων Βίδοβας 1-1

Πείρος Ισώματος-Αστέρας Μιντιλογλίου 3-0

Πήγασος Πατρών-Τριταιϊκός 0-2

Ατρόμητος Λάππα 2015-Αχαιός Σαραβαλίου   2-0

Ωλενιακός- Καλλιθέα (7/2)

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Αετός Ρίου-Αχαϊκός 1-0

Απόλλων Εγλυκάδος-Πανιώνιος/Αχιλλέας 0-1

Ικαρος Πετρωτού-Πολύτεκνος 0-1   

Ολυμπιακός Πατρών-Πάτραι 0-5

Ψηλαλώνια-Μέγας Δικέφαλος 2-1

Ζαβλάνι/Αίας-Αυτόνομη  4-0

Α.Π.Ο. Αρόη-Δάφνη Πατρών    3-2

Φλόγα Κάτω Καστριτσίου-Πάτρα 2005 0-2

 

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

Κεραυνός 2016-Αναγέννηση/Αίας 2-2

Φοίνικας Σαλμενίκου-Απόλλων Συνοικισμού 2-1

Καλάβρυτα-Ακράτα 3-1

A.E. Δρέπανου-Αναγέννηση Ψαθόπυργου 0-0

Ζήρια–Φλόγα Ρόδιας 1-1

Αστήρ Τέμενης-Σκεπαστό   3-0

Δήμος Διακοπτού-Αργυρά Πατρών 2-0

Θύελλα Αιγείρας-Αχιλλέας Καμαρών 2-0

 

 

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ (Σε 18 ματς)

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τριταιϊκός 46

Πείρος Ισώματος 41

Φαραϊκός 38

Δίας 37

Αστέρας Τσουκ.  33

Δόξα Χαλανδ.  31

Ατρόμητος Λάππα 31

Αχαιός Σαρ.30

Πήγασος Πατ.  20

Καμίνια 20

Ωλενιακός 19

—————————

Σταροχώρι 18

Διαγόρας 2010 13

Απόλλων Βίδοβας 13

Αστέρας Μιντιλ. 10

———————————-

Καλλιθέα 4

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Πανιώνιος/Αχιλλέας 45

Αετός Ρίου 42

ΑΕ Πάτρα 2005  38

ΑΠΣ Πάτραι 37

Ζαβλάνι/Αίας 35

Απόλλων Εγλ. 30

ΑΠΟ Αρόη 29

Πολύτεκνος 29

Ίκαρος Πετρωτού 25

Ψηλαλώνια 24

Αυτόνομη Π.Ο. 18

————————————-

Φλόγα Κ. Καστριτσίου 17

Δάφνη Πατ. 10

Αχαϊκός 10

Ολυμπιακός Πατ. 7

————————-

Μέγας Δικέφαλος 6

 

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

Αναγέννηση Ψαθ. 46

ΑΕ Δρεπάνου 44

ΑΟ Διακοπτού 42

Φοίνικας Σαλμενίκου 37

Ζήρια 33

Φλόγα Ροδιάς 26

Ακράτα 24

Κεραυνός 2016 24

Απόλλων Αιγίου 23

Αργυρά 23

Αστέρας Τέμενης 22

—————————–

Καλάβρυτα 21

Θύελλα Αιγείρας 13

Αχιλλέας Καμ.  12

Αναγέννηση/Αίας 7

—————————-

Σκεπαστό  4

Share.

Leave A Reply

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.