Με σπουδαία παιχνίδια συνεχίζεται η 14η αγωνιστική της Β΄ΕΠΣΑ κατηγορίας, αφού σε κάθε όμιλο υπάρχει ντέρμπι και το προσεχές σαββατοκύριακο είναι άκρως ενδιαφέρον.
Στον Α΄όμιλο δεσπόζει το ντέρμπι της Δυτικής Αχαϊας στο γήπεδο Λιμνοχωρίου ανάμεσα στην ομώνυμη ομάδα και τον Λέοντα Αλισσού, ενώ στον όμιλο της Πάτρας (Β΄) ο Πολύτεκνος με νέο προπονητή τον Ανδρέα Λελάκη φιλοξενεί στα Ζαρουχλέικα τον ΑΠΟ Αρόης, που πλέον “καθάρισε” στα διοικητικά δρώμενα και επανέρχεται δριμύτερος για τον στόχο της ανόδου.
Στον Γ΄όμιλο, ο πρωτοπόρος Αετός Ρίου την Κυριακή υποδέχεται τον ποιοτικό Αστέρα Τέμενης, ενώ η αναμέτρηση του συγκάτοικου των “κιτρινόμαυρων” (Καλάβρυτα) με αντίπαλο τον Κεραυνό Σελιανιτίκων αναβλήθηκε, λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου των Καλαβρύτων.
Αναλυτικά το πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής:
Α΄ΟΜΙΛΟΣ
Σάββατο 12/1
Ώρα 15.00
Γήπεδο Βραχνεϊκων, Ροίτικα-Αστέρας Μιντιλογλίου, Ντάβλα
Κυριακή 13/1
Ώρα 12.00
Γήπεδο «Ντα Λουζ», Φαραϊκός-Ωλενιακός, Πολυγένης
Ώρα 12.15
Γήπεδο Βραχνεϊκων, Καμίνια-Ίκαρος Πετρωτού, Ταξιάρχης
Ώρα 15.00
Γήπεδο Λάππα, Ατρόμητος Λάππα-Απόλλων Βίδοβας, Παπαχρήστος
Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Προοδευτική-Σταροχώρι, Μπλίκας
Γήπεδο Λιμνοχωρίου, Λιμνοχώρι-Λέων Αλισσού, Παπαδόπουλος
Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Αχαϊός Σαραβαλίου-Πείρος Ισώματος, Αθανασόπουλος
Β΄ΟΜΙΛΟΣ
Σάββατο 12/1
Ώρα 15.00
Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ψηλαλώνια-Δόξα Πατρών, Σταθόπουλος
Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Πετεινοί-Απόλλων Εγλυκάδας, Τηλιγάδας
Κυριακή 13/1
Ώρα 10.00
Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ηρακλής Πατρών-Ολυμπιακός, Σπυρόπουλος
Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ρωμανός-Παναχαϊκός, Καραβασίλης
Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Πυρσός-Περιβόλα, Ανδρεόπουλος
Ώρα 12.15
Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Αχαϊκός-Γαλήνη, Ασπρουλόπουλος
Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Πολύτεκνος-ΑΠΟ Αρόης, Ντάβλα
Γ΄ΟΜΙΛΟΣ
Καλάβρυτα- Κεραυνός Σελιανιτίκων (Αναβλήθηκε)
Κυριακή 13/1
Ώρα 12.15
Γήπεδο Ρίου, Φλόγα Κάτω Καστριτσίου-Φλόγα Ροδιάς, Πετρόπουλος
Ώρα 15.00
Γήπεδο «Ντα Λουζ», Ολυμπιακός Ζαρουχλεϊκων-Αιγείρα/Ακράτα, Αρκουμάνης
Γήπεδο Προαστίου, Αργυρά-Άνω Καστρίτσι, Παρδάλης
Γήπεδο Ροδιάς, Απόλλων Συνοικισμού-Κεραυνός 2016, Σταυρόπουλος
Γήπεδο Ρίου, Αετός Ρίου-Αστέρας Τέμενης, Καδδάς
Ώρα 18.00
Γήπεδο Αγυιάς, Αυτόνομη-Δόξα Ελαιώνα, Ασημακόπουλος
Πήγη: matchnews.gr