Β΄ΕΠΣΑ: Το πανόραμα της 23ης στροφής και οι βαθμολογίες

0

Σαββατοκύριακο με γκέλες ήταν αυτό για τις ομάδες που ερίζουν για την άνοδο στους 3 ομίλους της Β΄ΕΠΣΑ κατηγορίας, που ολοκλήρωσε το 23ο κομμάτι στο φετινό παζλ της.

Πέρα από τον Τριταιϊκό, την Αναγέννηση Ψαθόπυργου και την Α.Ε. Δρέπανου, που έκαναν το καθήκον τους, οι υπόλοιπες ομάδες υπέστησαν απώλειες. Δείτε αναλυτικά τι παίχθηκε το σαββατοκύριακο στα γήπεδα της Β΄κατηγορίας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής (+βαθμολογίες)

1ος όμιλος

Απόλλων Βίδοβας-Φαραϊκός 1-1

Ατρόμητος Λάππα 2015-Αστέρας Μιντιλογλίου 2-0

Διαγόρας 2010-Τριταιϊκός 1-6

Καμίνια-Δόξα Χαλανδρίτσας 2-2

Πήγασος Πατρών-Δίας Σαραβαλίου 1-2

Αχαιός Σαραβαλίου-Καλλιθέα 0-0

Σταροχώρι-Αστέρας Τσουκαλεΐκων 1-1

Ωλενιακός-Πείρος 2-0

 

2ος όμιλος

Απόλλων Εγλυκάδας-ΑΠΣ Πάτραι 3-2

Αετός Ρίου-Πάτρα 2005 4-6

Αχαϊκός-Δάφνη Πατρών 6-1

Ψηλαλώνια-Ζαβλάνι-Αίας 3-4

Α.Π.Ο. Αρόη-Φλόγα Κάτω Καστριτσίου 1-0

Ολυμπιακός Πατρών-Ίκαρος Πετρωτού 1-0

Πανιώνιος/Αχιλλέας-Πολύτεκνος 1-1

 

3ος όμιλος

Φοίνικας Σαλμενίκου-Διακοπτό 1-0

Ζήρια-Αναγέννηση/Αίας 3-1

Αστέρας Τέμενης-Απόλλων Συνοικισμού 0-2

Σκεπαστό-Αργυρά Πατρών 0-1

A.E. Δρέπανου-Καλάβρυτα 4-2

Ακράτα-Αναγέννηση Ψαθόπυργου 0-1

Φλόγα Ρόδιας-Αχιλλέας Καμαρών 4-0

Θύελλα Αιγείρας-Κεραυνός 2016 1-2

 

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ (σε 23 αγώνες)

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τριταιϊκός 61

Δίας 50

Φαραϊκός 46

————————————

Πείρος Ισώματος 44

—————————————

Αστέρας Τσουκ.  43

Ατρόμητος Λάππα 43

Δόξα Χαλανδ.  42

Ωλενιακός 32

Αχαιός Σαρ.32

Πήγασος Πατ.  27

Σταροχώρι 23

—————————

Καμίνια 22

Απόλλων Βίδοβας 18

Διαγόρας 2010 14

Αστέρας Μιντιλ. 13

———————————-

Καλλιθέα 8

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Πανιώνιος/Αχιλλέας 55

Αετός Ρίου 54

ΑΕ Πάτρα 2005  50

—————————-

ΑΠΣ Πάτραι 49

——————————-

Ζαβλάνι/Αίας 41

Απόλλων Εγλ. 39

Πολύτεκνος 37

ΑΠΟ Αρόη 36

Ίκαρος Πετρωτού 32

Ψηλαλώνια 29

Αυτόνομη 25

————————————

Φλόγα Κ. Καστριτσίου 20

Αχαϊκός 19

Ολυμπιακός Π.  16

Δάφνη Π.  10

—————————————-

Μέγας Δικέφαλος  –

  • Αποχώρησε ο Μέγας Δικέφαλος από το πρωτάθλημα…

 

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

Αναγέννηση Ψαθ. 56

ΑΕ Δρεπάνου 53

ΑΟ Διακοπτού 51

——————————–

Φοίνικας Σαλμενίκου 50

———————————–

Ζήρια 45

Φλόγα Ροδιάς 34

Κεραυνός 2016 34

Αργυρά 34

Ακράτα 30

Καλάβρυτα 29

Απόλλων Αιγίου 29

—————————–

Αστέρας Τέμενης 26

Θύελλα Αιγείρας 16

Αχιλλέας Καμ.  15

Αναγέννηση/Αίας 7

—————————-

Σκεπαστό  4

Share.

Leave A Reply