Β΄ΕΠΣΑ(26η): Κομβικά τρίποντα για Χαλανδρίτσα, Πάτραι και Διακοπτό (+πρόγραμμα)

0

Με σπουδαίες αναμετρήσεις ξεκίνησε η 26η αγωνιστική στην Β΄ΕΠΣΑ, αφού σήμερα πραγματοποιήθηκαν 7 αγώνες.

Η Δόξα Χαλανδρίτσας συνέτριψε τον Πείρο Ισώματος με 4-0 στον 1ο όμιλο και κυνηγάει με αξιώσεις την άνοδο, ενώ ο ΑΠΣ Πάτραι επέστρεψε στα τρίποντα κόντρα στον Ίκαρο Πετρωτού (1-0) στο ντεμπούτο του Νίκου Λέσση στον πάγκο. Στον 3ο όμιλο τα φαβορί επικράτησαν, αλλά το διπλό του Α.Ο. Διακοπτού επί του Απόλλωνα Αιγίου φέρνει την ομάδα της Αιγιαλείας μία ανάσα από την απευθείας άνοδο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου και το πρόγραμμα της Κυριακής:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Διαγόρας 2010-Ατρόμητος Λάππα  0-0

Δόξα Χαλανδρίτσας- Πείρος Ισώματος  4-0

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΣ Πάτραι- Ίκαρος Πετρωτού 1-0

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Θύελλα Αιγείρας 2-1

Αχιλλέας Καμαρών-Φοίνικας Σαλμενίκου 0-2

Απόλλων Αιγίου-Δήμος Διακοπτού 0-2

Αναγέννηση/Αίας -Καλάβρυτα 0-0

 

ΚΥΡΙΑΚΗ (1/4) (Αναλυτικά το πρόγραμμα της 26ης)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 11π.μ.: Φαραϊκός-Ωλενιακό, Δημήτρης Αλεξόπουλος

Γήπ. Κ. Ζάρρας, 2μ.μ.: Καλλιθέα-Πήγασος Πατρών, Παναγιώτης Σακελλαρίου

Γήπ. Βραχνεΐκων, 5:30μ.μ.: Καμίνια-Απόλλων Βίδοβας, Γεωργία Ντάβλα

Γήπ. Κ. Ζάρρας, 5:30μ.μ.: Αχαιός Σαραβαλίου-Σταροχώρι, Βαγγέλης Σαφαρίκας

Γήπ. Σταυροδρομίου, 5:30μ.μ.: Τριταιικός-Δίας Σαραβαλίου, Αλέξανδρος Γιαννόπουλος

Γήπ. Μιντιλογλίου, 5:30μ.μ.: Αστέρας Μιντιλογλίου-Αστέρας Τσουκαλεΐκων, Γιώργος Αθανασόπουλος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Κ. Ζάρρας, 11:30π.μ.: Απόλλων Εγλυκάδος-Αετός Ρίου, Νίκος Μέρμηγκας

Γήπ. Ρίου, 2μ.μ.: Αχαϊκός-Ψηλαλώνια, Νίκος Χρονάς

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 2μ.μ.: Δάφνη Πατρών-Ολυμπιακός Πατρών, Κώστας Τηλιγάδας

Γήπ. Βραχνεΐκων, 2μ.μ.: Πάτρα 2005 A.E.-Ζαβλάνι/Αίας, Γιάννης Καλύβας

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 5:30μ.μ.: Πολύτεκνος-Φλόγα Κάτω Καστριτσίου, Γεώργιος Ασπρουλόπουλος

Γήπ. Αγυιάς, 5:30μ.μ.: Πανιώνιος/Αχιλλέας-Αυτόνομη, Νίκος Μιχαλόπουλος

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Καλαβρύτων, 5:30μ.μ.: Σκεπαστό-Ακράτα, Διονύσης Βαβίλης

Γήπ. Τέμενης, 5:30μ.μ.: Αστήρ Τέμενης-Ζήρια-ΤΑΔ’93, Αλέξανδρος Φωκάς

Γήπ. Ροδιάς, 5:30μ.μ.: Φλόγα Ρόδιας-A.E. Δρέπανου, Στέφανος Μαχαίρας/Μουστάκας

Γήπ. Προαστίου, 5:30μ.μ.: Αργυρά Πατρών-Κεραυνός 2016, Δημήτρης Σπυρόπουλος

Share.

Leave A Reply