Β’ ΕΠΣΑ: Νίκες για Αχαιό, Ίκαρο Πετ. και Λέοντα, σημαντικός βαθμός για Αχαϊκό *Το πρόγραμμα της 20ης

0
Μεγάλη μάχη γίνεται στον 1ο όμιλο, αφού η 20η στροφή στην Β΄ΕΠΣΑ ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς και το ενδιαφέρον για την 5άδα και τα πλέι οφ έχει φουντώσει.

Ο Αχαιός Σαραβαλίου επέστρεψε στις νίκες κόντρα στα μαχητικά Ροίτικα με 3-2, ο Ίκαρος Πετρωτού υπερκέρασε το εμπόδιο του σκληροτράχηλου Αστέρα Μιντιλογλίου με 3-1 και ο Λέων Αλισσού «λύγισε» τα Καμίνια με 2-1. Έτσι η μάχη για είσοδο στα πλέι οφ φαίνεται ότι θα κριθεί μέχρι τέλους. Αναβλήθηκε το ματς Ωλενιακός-Προοδευτική, λόγω των καιρικών συνθηκών.

Στο μοναδικό παιχνίδι του 2ου ομίλου, ο Αχαϊκός «τσίμπησε» πόντο από την Περιβόλα (0-0) και κρίνεται «χρυσάφι» στην προσπάθεια που καταβάλλει για να μπει στα πλέι άουτ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα της Κυριακής (20η αγωνιστική):

Α’ Όμιλος

Ροίτικα-Αχαϊός Σαραβαλίου  2-3

Λέων Αλισσού-Καμίνια  2-1

Ίκαρος Πετρωτού-Αστέρας Μιντιλογλίου  3-1

Ωλενιακός-Προοδευτική  (Αναβλήθηκε)

Κυριακή 24/2

Ώρα 15.30

Γήπεδο Χαλανδρίτσας, Σταροχώρι-Λιμνοχώρι, Γιαννόπουλος

Γήπεδο Μαζαρακίου, Απόλλων Βίδοβας-Φαραϊκός, Πετρόπουλος

Γήπεδο Μαζαρακίου, Πείρος Ισώματος-Ατρόμητος Λάππα, Αθανασόπουλος

 

Β’ Όμιλος

Περιβόλα-Αχαϊκός  0-0

Κυριακή 24/2

Ώρα 10.00

Γήπεδο Πετρωτού, Πολύτεκνος-Ψηλαλώνια, Κουτρουμάνης

Ώρα 12.00

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Δόξα Πατρών-Πετεινοί, Τσιρίνης

Ώρα 12.45

Γήπεδο Πετρωτού, Παναχαϊκός-Πυρσός Πατρών, Καραβασίλης

Ώρα 15.30

Γήπεδο «Ντα Λούζ», Γαλήνη-Ηρακλής Πατρών, Παλαιολόγος

Ώρα 16.00

Γήπεδο Πετρωτού, Απόλλων Εγλυκάδας-Ρωμανός, Τηλιγάδας

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ολυμπιακός Πατρών-ΑΠΟ Αρόης, Μπλίκας

 

Γ’ Όμιλος

Κυριακή 24/2

Ώρα 12.30

Γήπεδο Ρίου, Άνω Καστρίτσι-Απόλλων Συνοικισμού, Ταξιάρχης

Ώρα 15.30

Γήπεδο Δημητρόπουλου, Κεραυνός Σελιανιτίκων-Δόξα Ελαιώνα, Σταυρόπουλος

Γήπεδο Τέμενης, Αστέρας Τέμενης-Καλάβρυτα, Παπαδόπουλος

Γήπεδο Ροδιάς, Φλόγα Ροδιάς-Αετός Ρίου, Φωκάς

Γήπεδο «Θ. Χρυσανθόπουλος», Κεραυνός 2016-Φλόγα Κάτω Καστριτσίου, Παρδάλης

Γήπεδο Ακράτας, Αιγείρα/Ακράτα-Αργυρά, Χρονάς

Ώρα 18.15

Γήπεδο Αγυιάς, Αυτόνομη-Ολυμπιακός Ζαρουχλεϊκων, Σπυρόπουλος

Share.

Leave A Reply

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.