Γ΄Εθνική (3η): Νίκες για Διαγόρα και Παναιγιάλειο

0
Ο Διαγόρας Βραχνείκων με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο έριξε στο καναβάτσο τον Αχαρναϊκό εντός έδρας με 2-0 και πήρε την πρώτη του νίκη στον 6ο όμιλο της Γ΄Εθνικής στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής.

Τα γκολ της ομάδας του Φίλιππου Σχοινά πέτυχαν ο Νίκος Τρίγκας με πέναλτι στο 62΄και ο Τσιριγώτης με ψύχραιμο πλασέ στο 80ο λεπτό. Ο Παναιγιάλειος με ηγέτη τον Εμίλιο Φουρτάδο, που σκόραρε δύο γκολ, πέρασε άνετα από την έδρα της Νίκης Τραγανού με 4-1. Τα άλλα δύο γκολ πέτυχαν οι Μητρόπουλος και Σκούτας. Έτσι έκανε σεφτέ στα τρίποντα, μετά από τις ήττες με Διαγόρα Ρόδου και Ιάλυσο Ρόδου.