Γ’ ΕΠΣΑ: Δρέπανο και Ίκαρος Πετρωτού στην Β΄κατηγορία, στην κορυφή ο Δήμος Διακοπτού

0

Σημαντικά και άκρως θεαματικά ματς διεξήχθησαν το σαββατοκύριακο που μας πέρασε για λογαριασμό της Γ’ κατηγορίας, όπου στους 1ο, 3οκαι 4ο όμιλο πραγματοποιήθηκε η 24ηστροφή, ενώ στον 2ο όμιλο ολοκληρώθηκε το 25ο κομμάτι του φετινού παζλ.

Πάμε να δούμε τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν, αλλά και πως έχουν διαμορφωθεί μέχρι τώρα οι βαθμολογικές κατατάξεις στους 4 ομίλους.

1ος Όμιλος

Σταροχώρι-Άτλας 5-1

Πρωτέας-Ίκαρος Λακκόπετρας 5-0

Ατρόμητος Λάππα-Διαγόρας 2010 6-1

Κρίνος-Δόξα Πέττα 3-2

Ροίτικα-Πείρος Ισώματος 1-2

Αίολος Κάτω Αλισσού- Θύελλα Σκιαδά  3-0 α.α.

ΡΕΠΟ: Καμίνια

 

2ος  Όμιλος

Ηρακλής Π.-Αχιλλέας Οβρυάς 3-1

Δρέπανο-Άνω Καστρίτσι 3-2

ΑΠΣ Πάτραι-Ολυμπιακός Ζαρ. 9-2

Αυτόνομη-Αίας Πατρών 1-2

Ωλενιακός-Ρωμανός 4-2

Φλόγα Κ. Καστριτσίου-ΑΠΟ Αρόης 1-0

Αετός Ρίου-Πήγασος Πατρών 2-2

ΡΕΠΟ: Δάφνη Πατρών

 

3ος  Όμιλος

ΑΕΚ Πατρών-Αχαϊκός 1-6

Γαλήνη-Δόξα Πατρών 1-3

Πετεινοί-Καλλιθέα 0-0

AΕ Αρόης-Ίκαρος Πετρωτού 0-3

Παναχαϊς-Ζαβλάνι 0-4

Αμπελόκηποι- Πυρσός  0-3  α.α.

Πατραϊκή- Ψηλαλώνια  0-3  α.α.

 

4ος  Όμιλος

Δάφνες Αιγιαλείας-Ζήρια 1-1

Σπάρτακος-ΑΟ Αβύθου 1-4

Κεραυνός Σελιανιτίκων-Δήμος Διακοπτού 0-1

Φλόγα Ροδιάς-ΑΕ Αιγίου/Παναιγιάλειος 9-1

Θύελλα Αιγείρας-Άρης Κουνινάς 2-1

Φοίνικας Σαλμενίκου-Αργυρά 2-1

Σκεπαστό-Λύκοι Διακοπτού 2-2

 

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

1ος όμιλος

1 Κρίνος  55

2  Ατρόμητος Λάππα  54

3 Πρωτέας  47

4 Δόξα Πέττα  41

5 Πείρος Ισώματος  38

6 Καμίνια  38

7 Ροίτικα  37

8 Διαγόρας  2010  30

9 Ίκαρος Λακκόπετρας  21

10  Άτλας  18

11 Σταροχώρι  16

12 Αίολος Κάτω Αλισσού  13

 

2ος όμιλος

1  Δρέπανο  65

2 Φλόγα  Κάτω Καστρ.  51

3  ΑΠΣ Πάτραι  50

4  Άνω Καστρίτσι  50

5  Αετός Ρίου  42

6  Ωλενιακός   39

7  Ρωμανός  38

8  Πήγασος Πατρών  36

9  Αίας Πατρών  27

10  Ηρακλής Πατρών  26

11 Αυτόνομη  22

12 Αχιλλέας Οβρυάς  14

13 ΑΠΟ Αρόη  13

14  Ολυμπιακός Ζαρ.  12

15  Δάφνη Πατρών  11

 

3ος όμιλος

1 Ίκαρος Πετρωτού  64

2  Ζαβλάνι  56

3 Ψηλαλώνια  53

4  Δόξα Πατρών  53

5  Καλλιθέα  50

6  Αχαϊκός  50

7  Πετεινοί  40

8  Γαλήνη  35

9  Πυρσός  31

10  ΑΕ Αρόης  19

11  ΑΕΚ Πατρών  19

12  Παναχαϊς  18

 

4ος όμιλος

1 Δήμος Διακοπτού  61

2 Ζήρια  59

3  Φοίνικας Σαλμεν.  56

4 Αργυρά  51

5 Θύελλα Αιγείρας  50

6 Φλόγα Ροδιάς  46

7 ΑΟ Αβύθου  44

8  Δάφνες 27

9  Σπάρτακος  22

10 Άρης Κουνινάς  19

11  Κεραυνός Σελιαν.  13

12  Σκεπαστό  11

13  Παναιγιάλειος/ΑΕ Αιγίου  10

14  Λύκοι Διακοπτού  7

Share.

Leave A Reply

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.