Γ’ ΕΠΣΑ: Τα αποτελέσματα του ΣΚ και οι βαθμολογίες των ομίλων

0

Σημαντικά και άκρως θεαματικά ματς διεξήχθησαν το σαββατοκύριακο που μας πέρασε για λογαριασμό της Γ’ κατηγορίας, όπου στους 1ο, 3οκαι 4ο όμιλο πραγματοποιήθηκε η 25ηστροφή, ενώ στον 2ο όμιλο ολοκληρώθηκε το 26ο κομμάτι του φετινού παζλ.

Πάμε να δούμε τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν, αλλά και πως έχουν διαμορφωθεί μέχρι τώρα οι βαθμολογικές κατατάξεις στους 4 ομίλους.

1ος Όμιλος

Αίολος Κάτω Αλισσού- Σταροχώρι  2-3

Διαγόρας 2010- Ροίτικα  5-6

Άτλας- Καμίνια  1-1

Ίκαρος Λακκόπετρας- Δόξα Πέττα  1-3

Πείρος Ισώματος- Κρίνος  3-1

Θύελλα Σκιαδά- Ατρόμητος Λάππα  0-3 α.α.

ΡΕΠΟ: Πρωτέας

 

2ος  Όμιλος

Δάφνη Πατρών- Δρέπανο  1-7

ΑΠΟ Αρόης- ΑΠΣ Πάτραι  1-4

Αυτόνομη- Φλόγα Κάτω Καστριτσίου  1-4

Ολυμπιακός Ζαρ.- Ωλενιακός  1-8

Πήγασος Πατρών- Άνω Καστρίτσι  1-4

Αίας Πατρών- Ηρακλής Πατρών  1-1

Ρωμανός- Αετός Ρίου  0-3

ΡΕΠΟ: Αχιλλέας Οβρυάς

 

3ος  Όμιλος

Ψηλαλώνια- Γαλήνη  2-1

Ζαβλάνι- Πετεινοί  3-3

Καλλιθέα- ΑΕ Αρόης  3-1

Δόξα Πατρών- Ίκαρος Πετρωτού  1-0

Πυρσός- Παναχαϊς  (13/4, 17.30)

Αμπελόκηποι- ΑΕΚ Πατρών  0-3  α.α.

Αχαϊκός- Πατραϊκή  3-0  α.α.

 

4ος  Όμιλος

Θύελλα Αιγείρας-Φλόγα Ροδιάς 1-1

ΑΟ Αβύθου-Φοίνικας Σαλμενίκου 1-7

Δήμος Διακοπτού-Δάφνες Αιγιαλείας 4-1

Άρης Κουνινάς-Σπάρτακος 1-1

Αργυρά-Σκεπαστό 3-0

Ζήρια -Λύκοι Διακοπτού 4-0

Παναιγιάλειος/ΑΕ Αιγίου- Κεραυνός Σελιανιτίκων  (αναβλήθηκε)

 

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

1ος όμιλος

1 Ατρόμητος Λάππα  57

2  Κρίνος  55

3 Πρωτέας  47

4 Δόξα Πέττα  44

5 Πείρος Ισώματος  41

6 Ροίτικα  40

7 Καμίνια  38

8 Διαγόρας  2010  30

9 Ίκαρος Λακκόπετρας  21

10  Σταροχώρι  19

11 Άτλας  19

12 Αίολος Κάτω Αλισσού  13

 

2ος όμιλος

1  Δρέπανο  68

2 Φλόγα  Κάτω Καστρ.  54

3  ΑΠΣ Πάτραι  53

4  Άνω Καστρίτσι  53

5  Αετός Ρίου  45

6  Ωλενιακός   42

7  Ρωμανός  38

8  Πήγασος Πατρών  36

9  Αίας Πατρών  28

10  Ηρακλής Πατρών  27

11 Αυτόνομη  22

12 Αχιλλέας Οβρυάς  14

13 ΑΠΟ Αρόη  13

14  Ολυμπιακός Ζαρ.  12

15  Δάφνη Πατρών  11

 

3ος όμιλος

1 Ίκαρος Πετρωτού  64

2  Ζαβλάνι  57

3 Ψηλαλώνια  56

4  Δόξα Πατρών  56

5  Καλλιθέα  53

6  Αχαϊκός  53

7  Πετεινοί  41

8  Γαλήνη  35

9  Πυρσός  31

10  ΑΕΚ Πατρών  22

11  ΑΕ Αρόης  19

12  Παναχαϊς  18

 

4ος όμιλος

1 Δήμος Διακοπτού  64

2 Ζήρια  62

3  Φοίνικας Σαλμεν.  59

4 Αργυρά  54

5 Θύελλα Αιγείρας  51

6 Φλόγα Ροδιάς  47

7 ΑΟ Αβύθου  44

8  Δάφνες 27

9  Σπάρτακος  23

10 Άρης Κουνινάς  20

11  Κεραυνός Σελιαν.  13

12  Σκεπαστό  11

13  Παναιγιάλειος/ΑΕ Αιγίου  10

14  Λύκοι Διακοπτού  7

Share.

Leave A Reply

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.