“Δίποντο” παραμονής για Ζάκυνθο, σε “περιπέτειες” η Ολυμπιάδα

0
Αναβληθέν παιχνίδι είχαμε για την 7η αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑ-Η και η Ζάκυνθος πέρασε νικηφόρα με ανατροπή από το κλειστό Ταραμπούρα, κερδίζοντας την Ολυμπιάδα (72-65), που μένει στο 2-7 και συνεχίζει να προβληματίζει με την παρουσία της.

Οι “πορτοκαλί” προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 44-32 και “όπλο” την επίθεση, αλλά στο 3ο δεκάλεπτο οι νησιώτες επικράτησαν με επιμέρους σκορ 24-9, ανατρέποντας την κατάσταση και φτάνοντας στην 4η φετινή νίκη τους.

Τα 10λεπτα: 19-16, 44-32, 53-56, 65-72.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ: Τουλάτος 19 (2), Σαμαράς 14 (2), Κουμανιώτης 8, Γιαλελής 8 (1), Γερολυμάτος, Γούπιος 5, Λεβεντόπουλος, Κατσαϊτης 4 (1), Καραδημητρίου 5 (1), Σουντρης 2.

ΖΑΚΥΝΘΟΣ: Καψαμπέλης 15(3), Ακτύπης 4, Ζάγκλας 8 (1), Βαργαρίγος 13, Δημησιάνος 5, Ν.Μάργαρης 6 (1), Κ. Μάργαρης 20 (2), Πέττας, Σουρμπης, Θεοδωρίτσης 1, Ν. Σταμίρης.