“Καθάρισε” στην εκπνοή με Ραμόπουλο

0

Ο ΑΠΣ Πάτραι χρειάστηκε τον Βασίλη Ραμόπουλο στο 90΄, για να σκοράρει και να χαρίσει τη νίκη με 2-1 στην ομάδα του Άρη Πλέγα, που δυσκολεύτηκε πολύ από τα Ψηλαλώνια.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 40΄ με τον Καλογερόπουλο και ο Μπινιέρης ισοφάρισε στο 75΄. Ο Ραμόπουλος που είχε περάσει σαν αλλαγή στο ημίχρονο βρήκε δίχτυα στο 90ο λεπτό και έτσι οι “μαυροπράσινοι” επανήλθαν στις νίκες.

ΠΑΤΡΑΙ: Αντωνόπουλος, Σταυρόπουλος, Νίκας, Γεωργικόπουλος (46’ Ραμόπουλος), Γ.Δημητρόπουλος., Παναγάκης (55’ Διαμαντόπουλος), Ράπτης, Μπινιέρης, Δ.Δημητρόπουλος, Ντινόπουλος (83’ Πόγκας), Μικελάτος