Νίκησε με δυνατό πρώτο ημίχρονο την Ζάκυνθο η ΕΑΠ

0
Η ΕΑΠ πέτυχε την 8η φετινή νίκη της επί της Ζακύνθου, “πατώντας” στο καλό πρώτο ημίχρονο, όπου μπήκε δυναμικά και “έχτισε” μία σημαντική διαφορά, για να επιβληθεί εν τέλει με 71-59.

Η ομάδα του Γιώργου Σκροπολίθα προηγήθηκε στο 20΄με 40-26, ωστόσο οι νησιώτες επανήλθαν στο 3ο δεκάλεπτο με καλή παρουσία και κερδίζοντας με επιμέρους σκορ 16-25, έφεραν την διαφορά στο -5 (56-51).

Στην τελευταία περίοδο η ΕΑΠ “έσφιξε” την άμυνά της, περιόρισε επιθετικά την ΑΓΕΖ και την κατέβασε στο 4-9, για να ανέβει παράλληλα στο 8-5 με την ολοκλήρωση του πρώτου μισού της φετινής Α1 ΕΣΚΑ-Η.