Τρίποντα για Τριταιϊκό, Αρόη και Απόλλωνα Εγλυκάδας *Το πρόγραμμα της 30ης!

0
Με τον Τριταιϊκό να βάζει το κερασάκι στην τούρτα μέσα στο «Κ.Ζάρρας” επί του Αχαιού Σαραβαλίου (2-1) στέφθηκε η πορεία του πρωταθλητή στον 1ο όμιλο της Β΄ΕΠΣΑ.

Με γκολ των Βαγγελάτου και Σώζου, οι «ερυθρόλευκοι” ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους με νίκη και πανηγύρισαν το πρωτάθλημα, που τους αξίζει με το παραπάνω. Στον 2ο όμιλο, ο ΑΠΟ Αρόης συνέτριψε τον Ίκαρο Πετρωτού με 5-1 και ο Απόλλων Εγλυκάδας ξεπέρασε το εμπόδιο του Πολύτεκνου με 2-0.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Αχαιός Σαραβαλίου-Τριταιικός  1-2

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Α.Π.Ο. Αρόη-Ίκαρος Πετρωτού  5-1

Απόλλων Εγλυκάδος-Πολύτεκνος  2-0

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ 6/5

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Κ.Ζάρρας, 3μ.μ.: Πήγασος Πατρών-Απόλλων Βίδοβας, Κώστας Τηλιγάδας

Γήπ. Ντα Λουζ, 6μ.μ.: Φαραϊκός-Καλλιθέα, Λάμπρος Τζαγκαράκης

Γήπ. Θύελλας, 6μ.μ.: Ωλενιακός-Δίας Σαραβαλίου, Δημήτρης Σπυρόπουλος

Γήπ. Χαλανδρίτσας, 6μ.μ.: Σταροχώρι-Πείρος Ισώματος, Γιάννης Καλύβας

Γήπ. Λάππα, 6μ.μ.: Ατρόμητος Λάππα 2015-Αστέρας Τσουκαλεΐκων, Παναγιώτης Τσιρογιάννης

Γήπ. Μαζαρακίου, 6μ.μ.: Καμίνια-Αστέρας Μιντιλογλίου, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Γήπ. Βραχνεΐκων, 6μ.μ.: Διαγόρας 2010-Δόξα Χαλανδρίτσας, Βαγγέλης Σαφαρίκας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 3:30μ.μ.: Ολυμπιακός Πατρών-Αυτόνομη, Κώστας Σαμαρτζής

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 6μ.μ.: Ψηλαλώνια-Φλόγα Κάτω Καστριτσίου, Στέφανος Μαχαίρας/Μουστάκας

Γήπ. Αγυιάς, 6μ.μ.: Πανιώνιος/Αχιλλέας-Πάτρα 2005, Γιώργος Παπαδόπουλος

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 6μ.μ.: Αχαϊκός-Πάτραι Α.Π.Σ., Γιώργος Ασπρουλόπουλος

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Τέμενης, 6μ.μ.: Αστήρ Τέμενης-Αργυρά Πατρών, Παναγιώτης Καδδάς

Γήπ. Καμαρών, 6μ.μ.: Φοίνικας Σαλμενίκου-Ακράτα, Διονύσης Βαβίλης

Γήπ. Ροδιάς, 6μ.μ.: Φλόγα Ρόδιας-Απόλλων Συνοικισμού, Νίκος Μιχαλόπουλος

Γήπ. Αιγείρας, 6μ.μ.: Θύελλα Αιγείρας-Δήμος Διακοπτού, Νίκος Μέρμηγκας

Γήπ. Ρίου, 6μ.μ.: Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Αχιλλέας Καμαρών, Νίκος Χρονάς

Γήπ. Προαστίου, 6μ.μ.: A.E. Δρέπανου-Κεραυνός 2016, Παναγιώτης Σακελλαρίου

Γήπ. Ζήριας, 6μ.μ.: Ζήρια-ΤΑΔ’93-Καλάβρυτα, Γιώργος Κουτρουμάνης

Γήπ. Καλαβρύτων, 6μ.μ.: Σκεπαστό-Αναγέννηση/Αίας, Σπύρος Παλαιολόγος.

Share.

Leave A Reply

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.