Αίολος Αγυιάς- ΑΕ Αγυιά 67-49: Επιστροφή στα “δίποντα” και στην 4άδα!

0

Ο Αίολος Αγυιάς έδειξε πως ξεπέρασε την βαριά ήττα από την ΕΑΠ και έφτασε σχετικά εύκολα στις νίκες, καθότι ξεπέρασε τον σκόπελο της Αγυιάς με 67-49.

Έτσι ανέβηκε στο 12-6 και σε συνδυασμό με την ήττα της Ολυμπιάδας από την ΕΑΠ αναρριχήθηκε εκ νέου στην 4η θέση της βαθμολογίας. Η ομάδα του Ανδρέα Παπαδημητρίου επέβαλλε το ρυθμό της από την αρχή της αναμέτρησης, αλλά οι φιλοξενούμενοι ροκάνιζαν την διαφορά και το ημίχρονο έληξε με 34-28 υπέρ των γηπεδούχων.

Τα πάντα κρίθηκαν στο 3ο δεκάλεπτο, όπου με επιμέρους σκορ 19-8, ο Αίολος εκτόξευσε τη διαφορά στο +18 στο 30′ (53-36) και η τελευταία περίοδος είχε διαδικαστικό χαρακτήρα.

Δεκάλεπτα:20-12,34-28,53-36,67-49.

ΑΙΟΛΟΣ (Παπαδημητρίου): Τζιουβελης 2, Τσαρμπόπουλος 5(1), Πλατής 2, Κουρούκλης 2, Γιαννόπουλος 10(1), Γιωτόπουλος 13(1), Σκροπολίθας 5(1), Σουλιώτης 7(1), Στάικος 7, Στεφανίδης 4, Καποτάς 10(3)

ΑΓΥΙΑ (Βελλής): Μπουμπουλης 10(1), Καλογιάννης 5(1), Κόλλιας 4, Μπιρμπας, Κιουτσούκαλης, Αποσιολόπουλος 12(2), Χρυσανθόπουλος 1, Χατζηβασιλείου 4, Αλεξόπουλος 6(2), Μπαλάνος 6, Καραβας 1