Η Γ΄κατηγορία επανήλθε στις αγωνιστικές επάλξεις και αυτό το σαββατοκύριακο διεξήχθη η 13η στροφή στους 1ο, 3ο και 4ο όμιλο και η 14η στον 2ο όμιλο του πρωταθλήματος, όπου σημειώθηκαν εξαιρετικές αναμετρήσεις, με πολλά γκολ και μεγάλο ενδιαφέρον.
ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΤΩΝ 4 ΟΜΙΛΩΝ:
1ος όμιλος (13η αγωνιστική)
Άτλας- Πρωτέας 1-5
Πείρος- Δόξα Πέττα 1-0
Σταροχώρι-Ατρόμητος Λάππα 1-4
Αίολος Κάτω Αλισσού- Καμίνια 1-3
Διαγόρας 2010-Κρίνος 0-1
Θύελλα Σκιαδά- Ροϊτικα 0-3 α.α.
ΡΕΠΟ: Ίκαρος Λακκόπετρας
2ος όμιλος (14η αγωνιστική)
Αίας Πατρών-Πήγασος Πατρών 0-1
Αχιλλέας Οβρυάς- Ρωμανός 0-1
Πάτραι Α.Π.Σ.- Αετός Ρίου 5-2
Ολυμπιακός Ζαρ.-Δάφνη 1-1
Αυτόνομη- Δρέπανο 1-2
Ωλενιακός- Φλόγα Κ.Κ. 1-1
11/1, 15.00, Κ.Ζάρρας: ΑΠΟ Αρόης- Άνω Καστρίτσι
ΡΕΠΟ: Ηρακλής Πατ.
3ος όμιλος (13η αγωνιστική)
Αμπελόκηποι-Πατραϊκή 0-3 α.α.
Δόξα-Ψηλαλώνια 0-1
Καλλιθέα-Ίκαρος Πετρωτού 0-3
Αχαϊκός- Γαλήνη 9-1
Ζαβλάνι- ΑΕ Αρόης 3-2
ΑΕΚ Πατρών-Παναχαϊς 0-5
11/1, 15.00, Βραχνέικα: Πυρσός-Πετεινοί
4ος όμιλος (13η αγωνιστική)
Αργυρά- Προζυμούλης Λύκοι Διακοπτού 8-0
Φλόγα Ροδιάς- Σπάρτακος 3-1
Άρης Κουνινάς- Φοίνικας Σαλμενίκου 3-6
Θύελλα Αιγείρας- Κεραυνός Σελιανιτίκων 10-1
ΑΟ Αβύθου- Σκεπαστό 5-1
Ζήρια- Δήμος Διακοπτού 3-2
11/1, 15.00, Νικολέικα: ΑΕ Αιγίου/Παναιγιάλειος-Δάφνες Αιγιάλειας
ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
1 Κρίνος 30
2 Ατρόμητος Λάππα 26
3 Δόξα Πέττα 24
4 Καμίνια 24
5 Πρωτέας 22
6 Πείρος 19
7 Ροίτικα 18
8 Διαγόρας 2010 15
9 Άτλας 14
10 Ίκαρος Λακκόπετρας 10
11 Αίολος Κάτω Αλισσού 6
12 Σταροχώρι
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
1 Δρέπανο 37
2 Άνω Καστρίτσι 29
3 Φλόγα Κ.Κ. 27
4 Πάτραι ΑΠΣ 25
5 Πήγασος Πατ. 22
6 Ωλενιακός 21
7 Ρωμανός 20
8 Αετός Ρίου 19
9 Ηρακλής Πατ. 17
10 Αυτόνομη ΠΟ 14
11 Αίας Πατ. 13
12 Ολυμπιακός Ζαχ. 8
13 Δάφνη Πατ. 8
14 Αχιλλέας Οβρυάς 5
15 ΑΠΟ Αρόης 5
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
1 Ίκαρος Πετρωτού 33
2 Ζαβλάνι 31
3 Ψηλαλώνια 30
4 Δόξα Πατρών 29
5 Αχαϊκός 28
6 Καλλιθέα 25
7 Πετεινοί 20
8 Πυρσός 18
9 Γαλήνη 14
10 ΑΕΚ Πατρών 13
11 ΑΕ Αρόης 12
12 Παναχαϊς 9
13 Πατραϊκή -2
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
1 Ζήρια 37
2 Δήμος Διακοπτού 36
3 Αργυρά 32
4 Θύελλα Αιγείρας 28
5 Φοίνικας Σαλμενίκου 28
6 Φλόγα Ροδιάς 18
7 ΑΟ Αβύθου 18
8 Σπάρτακος 15
9 Άρης Κουνινάς 11
10 Δάφνες Αιγιάλειας 10
11 ΑΕ Αιγίου/Παναιγιάλειος 7
12 Προζυμούλης Λύκοι Διακοπτού 5
13 Κεραυνός Σελιανιτίκων 3
14 Σκεπαστό 1
Το άρθρο είναι προσφορά: