Κρόνος Πατρών- Πήγασος Μπεγουλακίου 59-56

0

Ο Κρόνος Πατρών πήρε μία αγχωτική νίκη εις βάρος του Πήγασου Μπεγουλακίου με 59-56 και έτσι εδραιώθηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Σάκη Παστού ήταν εξαιρετική στο 1ο και 3ο δεκάλεπτο, με τον Πήγασο να μειώνει στο ημίχρονο σε 28-22. Η ομάδα του Γιώργου Παπαγιαννόπουλου επιχείρησε να “κλέψει” το ροζ φύλλο στην τελευταία περίοδο, την οποία κέρδισε με επιμέρους σκορ 20-10, μείωσε πριν το τέλος σε 57-56, αλλά τελικά ο Κρόνος παρέμεινε ψύχραιμος και συνέχισε νικηφόρα στην Α2 ΕΣΚΑ-Η.

Δεκάλεπτα: 17-8,  28-22,  49-36, 59-56

Κρόνος (Παστός) : Σταθόπουλος 3 (1), Τόλιας 4, Θεοδωρόπουλος 11 (1), Ηλιόπουλος, Μπούμπαλης 9 (3), Τζιούβελης 15 (1), Μπαλτιμάς, Δαρβίρας 7 (2), Τσαγκρώνης, Στρέκλας 6, Φραγκούλης 4.

Πήγασος Μπεγουλακίου (Παπαγιαννόπουλος) : Θανέλλας, Βαγενάς, Σοφικίτης 11 (1), Κουτρουμάνης 2, Μαραγκός, Καρκούλης 3 (1), Κόττας 18 (2), Παναγής 13, Γεωργιτσόπουλος 9.