Νέοι Έσπερου- ΝΕΟΛ 73-72

0

Μεγάλη νίκη πέτυχαν χθες οι Νέοι Έσπερου ΑΟΠΑ επί του ΝΕΟΛ στο παιχνίδι που σήμανε την έναρξη στην 4η αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑ-Η.

Οι γηπεδούχοι παρότι βρέθηκαν στο -4 (15-19) στο 10′ κατάφεραν να αντιδράσουν και στο ημίχρονο προηγήθηκαν με 36-31. Στην επανάληψη αύξησαν την διαφορά στο +10 (56-46 στο 30΄) και το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν πραγματικό “θρίλερ” με τους παίκτες του Γιάννη Μπαζίνα να φτάνουν στη νίκη.

Στο 2-2 πλέον οι Νέοι Έσπερου με την ομάδα του ΝΕΟ Ληξουρίου να υποπίπτει στην παρθενική της ήττα στο πρωτάθλημα (3-1 ρεκόρ).

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-19, 36-31, 56-46, 73-72

Νέοι Έσπερου (Μπαζίνας): Σερέτης 4, Κουραχάνης 4, Καλογιάννης 11 (3), Βαφειάδης 3 (1), Κουτσούκος 14 (2), Καραϊσκος, Κατσαβόπουλος 16 (2), Γιαννακόπουλος 11 (1), Νάτσκος 10.
ΝΕΟΛ (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 5, Π. Συνοδινός 10 (2), Ντούλες 11 (2), Βεργανελάκης 12, Χ. Συνοδινός 9 (3), Σκροπολίθας, Μαρούλης 4, Τρυφωνόπουλος 21, Λιάκος.