Συνεχίζει το κυνήγι της κορυφής η Δύμη

0

Ο Α.Ο. Δύμης υπερκέρασε το εμπόδιο της σκληροτράχηλης Νίκης Προαστείου με 62-51 για λογαριασμό της 10ης αγωνιστικής και κατέκτησε την 9η νίκη της στην τρέχουσα Α2 ΕΣΚΑ-Η, παραμένοντας στην 2η θέση της βαθμολογίας με συγκάτοικο τον Αίολο Αγυιάς.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 9 πόντους (28-19) και αγχώθηκαν στο 3ο δεκάλεπτο, όταν οι φιλοξενούμενοι έφεραν το σκορ στο -5 και προσπάθησαν να ανατρέψουν τα δεδομένα. Η τριπλέτα των Μαντά, Χρυσανθακόπουλου και Παναγιωταρόπουλου πέτυχε τους 53 από τους 62 συνολικά πόντους της ομάδας της Κάτω Αχαγιάς και δεν επέτρεψε στους «κοκκινόμαυρους» να αποσπάσουν το θετικό αποτέλεσμα.