Β΄ΕΠΣΑ: Αμφίρροπα παιχνίδια σε Αλισσό και Προάστιο (Το πρόγραμμα της 14ης)

0
Επανεκκίνηση έχουμε και στην Β΄ΕΠΣΑ κατηγορία, όπου το ενδιαφέρον χτυπάει «κόκκινο» στα υψηλά και στα χαμηλά επίπεδα της βαθμολογία των δύο ομίλων.

Σήμερα και για τον 1ο όμιλο, το πρωτοπόρο Σταροχώρι δοκιμάζεται στο Πετρωτό απέναντι στην ενισχυμένη Περιβόλα, ενώ ο Λέων Αλισσού φιλοξενεί την Αστραπή Ψαροφαίου, με τις δύο ομάδες να στοχεύουν στα πλέι-οφ. Ο Φαραϊκός περιμένει τον Αχαϊκό και η Καλλιθέα με νέο τεχνικό δίδυμο (Βασιλαρόπουλος-Δελδήμος) αναμετράται με τα Καμίνια.

Στον 2ο όμιλο ανοίγει η αυλαία με ντέρμπι, αφού η Αργυρά καλείται να κάμψει την αντίσταση του Απόλλωνα Εγλυκάδας και το παιχνίδι είναι σημαντικό, αφού αμφότεροι έχουν βλέψεις για πλέι-οφ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 14ης στροφής:

Α’ ‘Ομιλος

Σάββατο 11/1

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 15.00, Καλλιθέα-Καμίνια, Παναγιωτόπουλος

Γήπεδο «Ντα Λούζ», Ώρα 15.00, Φαραϊκός-Αχαϊκός, Καμζόλας

Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 15.00, Περιβόλα-Σταροχώρι, Αθανασόπουλος

Γήπεδο Αλισσού, Ώρα 15.00, Λέων Αλισσού-Αστραπή, Φωκάς

Κυριακή 12/1

Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 11.00, Πετεινοί-Παναχαϊκός, Κονιδάρης

Γήπεδο Λάππα, Ώρα 15.00, Ατρόμητος Λάππα-Ίκαρος Πετρωτού, Ταξιάρχης

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 15.00, Δάφνη-Δόξα Νιφορεϊκων, Μπακόπουλος

Γήπεδο Μιντιλογλίου, Ώρα 15.00, Αστέρας Μιντιλογλίου-Εθνικός/Πολύτεκνος, Τηλιγάδας

 

Β’ Όμιλος

Σάββατο 11/1

Γήπεδο Προαστίου, Ώρα 15.00, Αργυρά-Απόλλων Εγλυκάδας, Τηλιγάδας

Κυριακή 12/1

Γήπεδο Ρίου, Ώρα 12.00, Άνω Καστρίτσι-Ζαβλάνι/Αίας, Μέρμηγκας

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 12.00, Ολυμπιακός-Αχιλλέας Καμαρών, Πολυγένης

Γήπεδο Ροδιάς, Ώρα 15.00, Φλόγα Ροδιάς-Φοίνικας Ζήριας, Καλύβας

Γήπεδο Αβύθου, Ώρα 15.00, Άβυθος Αιγιαλείας-Αναγέννηση Ψαθοπύργου, Ρουμπάνης

Γήπεδο Αγυιάς, Ώρα 15.00, Πανιώνιος/Αχιλλέας-ΑΕ Δρεπάνου, Καραβασίλης

Γήπεδο Ρίου, Ώρα 15.00, Αετός Ρίου-Απόλλων Συνοικισμού,Ασπρουλόπουλος

Γηπεδο Τέμενης, Ώρα 15.00, Αστέρας Τέμενης-ΠΑΟΚ Πάτρας, Σαμαρτζής

 

Οι Βαθμολογίες (σε 13 ματς)

Α΄ όμιλος

1 Σταροχώρι 32

——————————

2 Δόξα Νιφ. 29

3 Αστέρας Μιντ. 28

4 Ικαρος Πετρ. 26

5 Πολύτεκνος/Εθνικός Π.  24

——————————-

6 Αστραπή Ψαρ. 23

7 Λέων Αλισσού 21

8 Περιβόλα 20

9 Πετεινοί 17

10 Ατρόμ. Λάππα 16

11 Φαραικός 14

—————————

12 Αχαϊκός 14

13 Καλλιθέα 12

14 Παναχαϊκός 11

15 Δάφνη Π. 3

——————

16 Καμίνια 1

 

Β΄ όμιλος

1 Αναγέννηση Ψ. 34

—————————–

2 Άνω Καστρίτσι 32

3 Αετός Ρίου 28

4 Φοίνικας Ζήρ. 26

5 Αργυρά Π. 24

—————————

6 Απόλλων Εγλ. 23

7 Πανιώνιος Αχιλ. 21

8 Φλόγα Ρόδιας 21

9 Ζαβλάνι-Αίας 17

10 Άβυθος 17

11 Αχιλλέας Καμ. 12

———————————

12 Ολυμπιακός Π. 11

13 Απόλλων Συν. 10

14 Αστήρ Τέμενης 9

15 Δρέπανο 5

—————————

16 ΠΑΟΚ Πατρών 5

 

Share.

Leave A Reply

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.