Β΄ΕΠΣΑ: Πολλά ντέρμπι στην έναρξη του 2ου γύρου (Το πρόγραμμα της 14ης)

0
Με σπουδαία παιχνίδια συνεχίζεται η 14η αγωνιστική της Β΄ΕΠΣΑ κατηγορίας, αφού σε κάθε όμιλο υπάρχει ντέρμπι και το προσεχές σαββατοκύριακο είναι άκρως ενδιαφέρον.

Στον Α΄όμιλο δεσπόζει το ντέρμπι της Δυτικής Αχαϊας στο γήπεδο Λιμνοχωρίου ανάμεσα στην ομώνυμη ομάδα και τον Λέοντα Αλισσού, ενώ στον όμιλο της Πάτρας (Β΄) ο Πολύτεκνος με νέο προπονητή τον Ανδρέα Λελάκη φιλοξενεί στα Ζαρουχλέικα τον ΑΠΟ Αρόης, που πλέον “καθάρισε” στα διοικητικά δρώμενα και επανέρχεται δριμύτερος για τον στόχο της ανόδου.

Στον Γ΄όμιλο, ο πρωτοπόρος Αετός Ρίου την Κυριακή υποδέχεται τον ποιοτικό Αστέρα Τέμενης, ενώ η αναμέτρηση του συγκάτοικου των “κιτρινόμαυρων” (Καλάβρυτα) με αντίπαλο τον Κεραυνό Σελιανιτίκων αναβλήθηκε, λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου των Καλαβρύτων.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 12/1

Ώρα 15.00

Γήπεδο Βραχνεϊκων, Ροίτικα-Αστέρας Μιντιλογλίου, Ντάβλα

Κυριακή 13/1

Ώρα 12.00

Γήπεδο «Ντα Λουζ», Φαραϊκός-Ωλενιακός, Πολυγένης

Ώρα 12.15

Γήπεδο Βραχνεϊκων, Καμίνια-Ίκαρος Πετρωτού, Ταξιάρχης

Ώρα 15.00

Γήπεδο Λάππα, Ατρόμητος Λάππα-Απόλλων Βίδοβας, Παπαχρήστος

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Προοδευτική-Σταροχώρι, Μπλίκας

Γήπεδο Λιμνοχωρίου, Λιμνοχώρι-Λέων Αλισσού, Παπαδόπουλος

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Αχαϊός Σαραβαλίου-Πείρος Ισώματος, Αθανασόπουλος

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 12/1

Ώρα 15.00

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ψηλαλώνια-Δόξα Πατρών, Σταθόπουλος

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Πετεινοί-Απόλλων Εγλυκάδας, Τηλιγάδας

Κυριακή 13/1

Ώρα 10.00

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ηρακλής Πατρών-Ολυμπιακός, Σπυρόπουλος

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ρωμανός-Παναχαϊκός, Καραβασίλης

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Πυρσός-Περιβόλα, Ανδρεόπουλος

Ώρα 12.15

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Αχαϊκός-Γαλήνη, Ασπρουλόπουλος

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Πολύτεκνος-ΑΠΟ Αρόης, Ντάβλα

 

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

Καλάβρυτα- Κεραυνός Σελιανιτίκων (Αναβλήθηκε)

Κυριακή 13/1

Ώρα 12.15

Γήπεδο Ρίου, Φλόγα Κάτω Καστριτσίου-Φλόγα Ροδιάς, Πετρόπουλος

Ώρα 15.00

Γήπεδο «Ντα Λουζ», Ολυμπιακός Ζαρουχλεϊκων-Αιγείρα/Ακράτα, Αρκουμάνης

Γήπεδο Προαστίου, Αργυρά-Άνω Καστρίτσι, Παρδάλης

Γήπεδο Ροδιάς, Απόλλων Συνοικισμού-Κεραυνός 2016, Σταυρόπουλος

Γήπεδο Ρίου, Αετός Ρίου-Αστέρας Τέμενης, Καδδάς

Ώρα 18.00

Γήπεδο Αγυιάς, Αυτόνομη-Δόξα Ελαιώνα, Ασημακόπουλος

Πήγη: matchnews.gr

Share.

Leave A Reply

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.