Στον Α’ όμιλο, ο Φωστήρας Οβρυάς πήρε το ντέρμπι με τον Φαραϊκό (2-1) και συνεχίζει ακλόνητος στην κορυφή, βάζοντας πλώρη για την άνοδο. Από κοντά ακολουθεί ο Απόλλωνας Εγλυκάδας, που υπέταξε την αντίσταση του Ολυμπιακού Πατρών με το ίδιο σκορ και το Λιμνοχώρι, που ανέβηκε στην 3η θέση, αν και δεν αγωνίστηκε (σ.σ. Άρης Κάτω Αχαγιάς). Ήττα-σοκ υπέστη ο Τριταιϊκός με 5-3 από την Δόξα Χαλανδρίτσας, ενώ το ντέρμπι παραμονής κατέληξε στον Απόλλωνα Βίδοβας, που έκαμψε την αντίσταση του Κεραυνού Μιτόπολης με 1-0. Ανάσα και για τον Δία (2-0 την Άρλα), ενώ ο Παναχαϊκός έπιασε στην 5η θέση τον Τριταιϊκό, θριαμβεύοντας κόντρα στον Αστέρα Μιντιλογλίου (3-0).
Στον Β’ όμιλο, ο Ποσειδώνας Πατρών επικράτησε κόντρα στην Πάτρα 2005 με 3-2 και ο Αετός Πατρών επανήλθε στις νίκες με εμφάνιση και άνεση, υπερισχύοντας του Πολύτεκνου με 3-0 και μείωσε στους 6 βαθμούς από την 2η θέση.
Τα αποτελέσματα της 14ης, βαθμολογίες και επόμενες αγωνιστικές:
Α΄ΟΜΙΛΟΣ
Θέα- Αστέρας Τσουκ. 4-2
Δίας-Άρλα 2-0
Αστέρας Μιντιλ.- Παναχαϊκός 0-3
Απόλλων Βίδοβας- Κεραυνός Μιτόπολης 1-0
Δόξα Χαλανδρίτσας- Τριταιϊκός 5-3
Φαραϊκός- Φωστήρας 1-2
Ολυμπιακός Πατρών- Απόλλων Εγλ. 1-2
Άρης Κάτω Αχαγιάς- Λιμνοχώρι 0-3 α.α.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Πανιώνιος/Αχιλλέας- Δόξα Ελαιώνα 1-0
Καλάβρυτα- Δαβουρλής 2-4
Μέγας Δικέφαλος- Αχαιός Σαρ. 1-1
Αστέρας Τέμενης- Αχιλλέας Καμαρών 1-0
Νίκη Προαστείου- Αναγέννηση/Αίας 8-0
Πάτρα 2005- Ποσειδώνας 2-3
Αετός Πατρών-Πολύτεκνος 3-0
Ρεπό: Πάτραι/Ατρόμητος Ζαρ.
ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ (Σε 14 ματς)
Α” ΟΜΙΛΟΣ
1 Φωστήρας 31 (23-15)
2 Απόλλων Εγλυκάδας 30 (36-13)
3 Λιμνοχώρι 29 (30-9)
4 Φαραϊκός 27 (26-15)
5 Τριταιϊκός 24 (21-14)
6 Παναχαϊκός 24 (32-18)
7 Άρλα 20 (19-20)
8 Δόξα Χαλανδρίτσας 19 (24-23)
9 Αστέρας Τσουκαλείκων 19 (24-18)
10 Δίας 17 (14-15)
11 Ολυμπιακός Π. 15 (21-25)
12 Θέα 15 (16-24)
13 Απόλλων Βίδοβας 15 (16-32)
14 Αστέρας Μιντιλ. 14 (10-23)
15 Κεραυνός Μιτόπολης 12 (11-20)
- Αποβλήθηκε ο Άρης Κάτω Αχαγιάς
Β” ΟΜΙΛΟΣ
1 Νίκη Προαστείου 34 (36-5) (13 ματς)
2 Αχαιός Σαρ. 29 (26-12) (13 ματς)
3 Δαβουρλής 26 (32-13) (13 ματς)
4 Αετός Πατρών 23 (26-12) (13 ματς)
5 Πανιώνιος/Αχιλ. 23 (24-16) (13 ματς)
6 Αχιλλέας Καμ. 22 (20-19)
7 Πολύτεκνος 22 (26-17) (13 ματς)
8 Ποσειδώνας Πατ. 20 (23-22) (13 ματς)
9 Μέγας Δικέφαλος 18 (20-23) (13 ματς)
10 Καλάβρυτα 15 (25-25) (13 ματς)
11 Πάτρα 2005 15 (17-26) (13 ματς)
12 Δόξα Ελαιώνα 12 (15-31) (13 ματς)
13 Αστέρας Τέμενης 9 (13-32) (13 ματς)
14 Αναγέννηση/Αίας 5 (17-41) (13 ματς)
15 Πάτραι/Ατρόμητος Ζαρ. 5 (7-31) (13 ματς)
Σχολιάστε