Στον Α’ όμιλο, στα παιχνίδια της Κυριακής, η άνανδρη επίθεση οπαδού, που εισήλθε στον αγωνιστικό χώρο του «Κ.Ζάρρας» και γρονθοκόπησε τον ρέφερι Παπαδή στην αναμέτρηση Θέα-Τριταιϊκός αμαύρωσε το αγωνιστικό κομμάτι της ημέρας, με το ματς να διακόπτεται στο 44’ και ενώ το σκορ ήταν 0-0. Ο Δίας πήρε σπουδαίο «διπλό» στην έδρα της Δόξας Χαλανδρίτσας, ο Αστέρας Μιντιλογλίου είχε εύκολο απόγευμα κόντρα στον Απόλλωνα Βίδοβας, ο Κεραυνός Μιτόπολης δήλωσε παρών και κατέβαλλε το «τρίποντο» απέναντι στον Ολυμπιακό Πατρών, ενώ ο Φαραϊκός μείωσε από την κορυφή στους 3 πόντους, έπειτα από τη νίκη του με την Άρλα.
ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΦΟΡΑ:
Στον Β’ όμιλο, ο Αχιλλέας Καμαρών ήταν απολαυστικός στο «Κ.Ζάρρας» και έριξε στο καναβάτσο τον Αχαιό Σαραβαλίου με 3-0. Ο Αετός Πατρών ξεπέρασε το εμπόδιο της ΑΕ Πάτρα 2005 και ο Ποσειδώνας δεν συνάντησε δυσκολίες απέναντι στον ουραγό Πάτραι/Ατρόμητο Ζαρ. Το Σάββατο Νίκη Προαστείου και Δαβουρλής συνέχισαν νικηφόρα κόντρα σε Δόξα Ελαιώνα και Αστέρα Τέμενης αντίστοιχα, ενώ ο Πανιώνιος/Αχιλλέας πέρασε θριαμβευτικά από τα Καλάβρυτα, επικρατώντας με το ευρύ 4-0.
Τα αποτελέσματα της 16ης, βαθμολογίες και επόμενες αγωνιστικές:
Α΄ΟΜΙΛΟΣ
Άρης Κάτω Αχαγιάς- Παναχαϊκός 0-3 α.α.
Απόλλων Εγλυκάδας- Φωστήρας 1-0
Λιμνοχώρι-Αστέρας Τσουκαλ. 3-0
Θέα-Τριταιϊκός διακόπηκε στο 43’ (0-0)
Αστέρας Μιντιλ.- Απόλλων Βίδ. 3-0
Δόξα Χαλανδρ.- Δίας 1-3
Φαραϊκός- Άρλα 3-1
Ολυμπιακός Π.- Κεραυνός Μιτόπ. 0-1
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Μέγας Δικέφαλος- Πολύτεκνος 3-1
Αστέρας Τέμενης- Δαβουρλής 0-1
Νίκη Προαστείου- Δόξα Ελαιώνα 2-0
Καλάβρυτα- Πανιώνιος/Αχιλλέας 0-4
Πάτραι 2008-Ποσειδών 1-4
Αετός Πατρών-Πάτρα 2005 3-1
Αχαιός Σαραβ.-Αχιλλέας Καμαρών 0-3
ΡΕΠΟ: Αναγέννηση/Αίας
ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ (Σε 16 ματς)
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
1 Απόλλων Εγλυκάδας 36 (39-14)
2 Λιμνοχώρι 35 (36-10)
3 Φωστήρας 34 (25-17)
4 Φαραϊκός 33 (32-17)
5 Παναχαϊκός 30 (39-18)
6 Τριταιϊκός 27 (24-14) *
7 Άρλα 23 (21-23)
8 Αστέρας Μιντιλ. 20 (14-23)
9 Δίας 20 (17-17)
10 Δόξα Χαλανδρίτσας 19 (25-30)
11 Αστέρας Τσουκαλείκων 19 (25-23)
12 Ολυμπιακός Π. 15 (22-28)
13 Απόλλων Βίδοβας 15 (16-36)
14 Θέα 15 (17-27) *
15 Κεραυνός Μιτόπολης 15 (13-23)
- Αποβλήθηκε ο Άρης Κάτω Αχαγιάς
- Εκκρεμεί η απόφαση για το Θέα-Τριταιϊκός
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
1 Νίκη Προαστείου 40 (41-7)
2 Δαβουρλής 32 (38-14)
3 Αχαιός Σαρ. 32 (30-15)
4 Αετός Πατρών 27 (31-15)
5 Πανιώνιος/Αχιλ. 27 (30-18)
6 Αχιλλέας Καμ. 25 (23-19)
7 Ποσειδώνας Πατ. 23 (29-26)
8 Πολύτεκνος 22 (27-20)
9 Μέγας Δικέφαλος 21 (24-29)
10 Πάτρα 2005 16 (19-30)
11 Καλάβρυτα 15 (25-29)
12 Δόξα Ελαιώνα 13 (16-34)
13 Αστέρας Τέμενης 9 (13-37)
14 Αναγέννηση/Αίας 8 (22-43)
15 Πάτραι/Ατρόμητος Ζαρ. 5 (10-40)
ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΕΣ (17η)
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Δίας-Άρης Κάτω Αχαγιάς 3-0 α.α.
Αστέρας Τσουκ.-Φωστήρας Οβρυάς
Κεραυνός Μιτόπολης- Απόλλων Εγλυκάδας
Απόλλων Βίδοβας- Δόξα Χαλανδ.
Αστέρας Μιντιλ.-Φαραϊκός
Άρλα-Ολυμπιακός Π.
Παναχαϊκός- Θέα
Τριταιϊκός-Λιμνοχώρι
Β΄ΟΜΙΛΟΣ
Δαβουρλής-Αχαιός Σαρ.
Αχιλλέας Καμαρών-Αναγέννηση/Αίας
Πανιώνιος/Αχιλλέας-Μέγας Δικέφαλος
Δόξα Ελαιώνα- Πάτραι/Ατρόμητος Ζαρ.
Πάτρα 2005-Καλάβρυτα
Πολύτεκνος- Αστέρας Τέμενης
Αετός Πατρών-Νίκη Προαστείου
ΡΕΠΟ: Ποσειδών Πατρών