Σημαντικά και άκρως θεαματικά ματς διεξήχθησαν το σαββατοκύριακο που μας πέρασε για λογαριασμό της Γ’ κατηγορίας, όπου στους 1ο, 3οκαι 4ο όμιλο πραγματοποιήθηκε η 24ηστροφή, ενώ στον 2ο όμιλο ολοκληρώθηκε το 25ο κομμάτι του φετινού παζλ.
Πάμε να δούμε τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν, αλλά και πως έχουν διαμορφωθεί μέχρι τώρα οι βαθμολογικές κατατάξεις στους 4 ομίλους.
1ος Όμιλος
Σταροχώρι-Άτλας 5-1
Πρωτέας-Ίκαρος Λακκόπετρας 5-0
Ατρόμητος Λάππα-Διαγόρας 2010 6-1
Κρίνος-Δόξα Πέττα 3-2
Ροίτικα-Πείρος Ισώματος 1-2
Αίολος Κάτω Αλισσού- Θύελλα Σκιαδά 3-0 α.α.
ΡΕΠΟ: Καμίνια
2ος Όμιλος
Ηρακλής Π.-Αχιλλέας Οβρυάς 3-1
Δρέπανο-Άνω Καστρίτσι 3-2
ΑΠΣ Πάτραι-Ολυμπιακός Ζαρ. 9-2
Αυτόνομη-Αίας Πατρών 1-2
Ωλενιακός-Ρωμανός 4-2
Φλόγα Κ. Καστριτσίου-ΑΠΟ Αρόης 1-0
Αετός Ρίου-Πήγασος Πατρών 2-2
ΡΕΠΟ: Δάφνη Πατρών
3ος Όμιλος
ΑΕΚ Πατρών-Αχαϊκός 1-6
Γαλήνη-Δόξα Πατρών 1-3
Πετεινοί-Καλλιθέα 0-0
AΕ Αρόης-Ίκαρος Πετρωτού 0-3
Παναχαϊς-Ζαβλάνι 0-4
Αμπελόκηποι- Πυρσός 0-3 α.α.
Πατραϊκή- Ψηλαλώνια 0-3 α.α.
4ος Όμιλος
Δάφνες Αιγιαλείας-Ζήρια 1-1
Σπάρτακος-ΑΟ Αβύθου 1-4
Κεραυνός Σελιανιτίκων-Δήμος Διακοπτού 0-1
Φλόγα Ροδιάς-ΑΕ Αιγίου/Παναιγιάλειος 9-1
Θύελλα Αιγείρας-Άρης Κουνινάς 2-1
Φοίνικας Σαλμενίκου-Αργυρά 2-1
Σκεπαστό-Λύκοι Διακοπτού 2-2
ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
1ος όμιλος
1 Κρίνος 55
2 Ατρόμητος Λάππα 54
3 Πρωτέας 47
4 Δόξα Πέττα 41
5 Πείρος Ισώματος 38
6 Καμίνια 38
7 Ροίτικα 37
8 Διαγόρας 2010 30
9 Ίκαρος Λακκόπετρας 21
10 Άτλας 18
11 Σταροχώρι 16
12 Αίολος Κάτω Αλισσού 13
2ος όμιλος
1 Δρέπανο 65
2 Φλόγα Κάτω Καστρ. 51
3 ΑΠΣ Πάτραι 50
4 Άνω Καστρίτσι 50
5 Αετός Ρίου 42
6 Ωλενιακός 39
7 Ρωμανός 38
8 Πήγασος Πατρών 36
9 Αίας Πατρών 27
10 Ηρακλής Πατρών 26
11 Αυτόνομη 22
12 Αχιλλέας Οβρυάς 14
13 ΑΠΟ Αρόη 13
14 Ολυμπιακός Ζαρ. 12
15 Δάφνη Πατρών 11
3ος όμιλος
1 Ίκαρος Πετρωτού 64
2 Ζαβλάνι 56
3 Ψηλαλώνια 53
4 Δόξα Πατρών 53
5 Καλλιθέα 50
6 Αχαϊκός 50
7 Πετεινοί 40
8 Γαλήνη 35
9 Πυρσός 31
10 ΑΕ Αρόης 19
11 ΑΕΚ Πατρών 19
12 Παναχαϊς 18
4ος όμιλος
1 Δήμος Διακοπτού 61
2 Ζήρια 59
3 Φοίνικας Σαλμεν. 56
4 Αργυρά 51
5 Θύελλα Αιγείρας 50
6 Φλόγα Ροδιάς 46
7 ΑΟ Αβύθου 44
8 Δάφνες 27
9 Σπάρτακος 22
10 Άρης Κουνινάς 19
11 Κεραυνός Σελιαν. 13
12 Σκεπαστό 11
13 Παναιγιάλειος/ΑΕ Αιγίου 10
14 Λύκοι Διακοπτού 7