Αφιέρωμα: Οι προσθήκες των ομάδων της Β΄ΕΠΣΑ!

0

Η Β΄ κατηγορία της ΕΠΣ Αχαϊας αναμένεται με μεγάλο ενδιαφέρον, αφού η σεζόν που έρχεται επιφυλάσσει συγκινήσεις και μεγάλες μάχες.

Οι ομάδες ενισχύονται και παράλληλα «χτίζουν» τα ρόστερ για την ακόλουθη αγωνιστική χρονιά. Ο καθένας θέτοντας στόχους. Άλλος υψηλούς, άλλος πιο χαμηλούς και άλλος κάπου στο ενδιάμεσο. Το TOPIKONEWS ξεψάχνισε τις μεταγραφικές κινήσεις των ομάδων και σας παρουσιάζει τις προσθήκες του τρέχοντος μεταγραφικού παζαριού, που αφορά την δεύτερη τη τάξει ερασιτεχνική κατηγορία της Αχαϊας.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ Η ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΑΠΟΚΤΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ:

ΑΕ ΠΑΤΡΑ 2005: Βουρλούμης (Ατρόμητος Πατρών),

ΑΕΤΟΣ ΡΙΟΥ: Κ.Χριστόπουλος (Κεραυνός Μιτ.), Γ.Χριστόπουλος (Κεραυνός Μιτ.), Μπαλαλάς (Πολύτεκνος), Σπυρόπουλος (Πολύτεκνος), Αγγιούς (Πετεινοί), Θεοχάρης (Αχαϊκός), Λάγιος (Κεραυνός Α.Β.)

ΑΚΡΑΤΑ: Κυρίκος (Φλόγα Ροδιάς), Τσιρίγκας (τερματοφύλακας), Α.Σέρμπος (Λιμνοχώρι)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΨΑΘ.: Παλούκης (Πολύτεκνος), Ρηγάτος (Ατρόμητος Χαλανδρίου), Τριανταφυλλόπουλος (Ατρόμητος Π.), Θ.Τσαμτσούρης (Φοίνικας Σαλμενίκου), Μπούνιας (Φοίνικας Σαλμενίκου), Χίνκου (Ποσειδώνας Δρεπάνου), Ντούνης (Ποσειδώνας Δρεπάνου)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΙΓΙΟΥ: Βαρνακιώτης (Θύελλα Πατ.)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΒΙΔΟΒΑΣ: Ντεντόπουλος (προπονητής)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΓΛΥΚΑΔΑΣ: Αθανασακόπουλος (Κεραυνός Α.Β.), Ματζουράκης (Δόξα Χαλ.), Παλαιοθόδωρος (Πετεινοί), Μπακόπουλος (Αχαιός Σαρ.), Μακρυπόδης (Πετεινοί)

ΑΡΓΥΡΑ: Ζέρβας (Ποσειδώνας Δρεπάνου), Μάγκος Α. (Γαργαλιάνους), Κουκής (Πάτραι)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΣΟΥΚΑΛΕΪΚΩΝ: Κίκινας (προπονητής), Κράγια (Πρωτέας), Χριστόπουλος (Λέων Αλισσού), Ανδρικόπουλος (Πανιώνιος/Αχιλλέας), Χρυσανθόπουλος (Λιμνοχώρι), Αραπογιάννης (Διαγόρας Βραχ.)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΛΑΠΠΑ: Πανούτσος (προπονητής), Κονιδάρης (προπονητής), Γκουτσούλας, Φραγκούλιας (Πρωτέας), Λάζαρης

ΑΧΑΪΚΟΣ: Αγγελόπουλος (Πήγασος Πατρών)

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΑΜΑΡΩΝ: Μπαβιώλης (προπονητής), Τσάμης (Ηρακλής Κ-19), Ρουμελιώτης (Αστέρας Μενιδίου), Λιόσης (Ποσειδών Δρεπάνου), Γκοτσόπουλος (Φοίνικας Σαλμεν.)

ΑΧΑΙΟΣ ΣΑΡΑΒΑΛΙΟΥ: Γρουζής (Κεραυνός Μιτόπ.), Κασπίρης (Γαλήνη), Γραμματσούλιας (Δόξα Παρ.)

ΔΗΜΟΣ ΔΙΑΚΟΠΤΟΥ: Μητρόπουλος (Δόξα Ελαιώνα), Α.Παξιμάδης (Θύελλα Αιγίου), Γ.Παξιμάδης (Θύελλα Αιγίου), Τσέντζος (Αναγέννηση/Αίας)

ΔΙΑΓΟΡΑΣ 2010: Τζόλλας (Αστέρας Τσουκαλείκων)

ΔΙΑΣ: Τσολόπουλος (προπονητής), Βαλσαμής (Άρης Πατρών)

ΔΟΞΑ ΧΑΛΑΝΔΡΙΤΣΑΣ: Ζαχαράτος (Φωστήρας), Κουλογιάννης (Αλικυρναϊκός), Κολάρος (Απόλλων Αιγίου), Παπαδιονυσίου (Απόλλων Αιγίου), Λιακόπουλος (Καλάβρυτα), Γεροντίδης (Παναχαϊκός), Σπηλιόπουλος (Ωλενιακός)

ΖΑΒΛΑΝΙ/ΑΙΑΣ: Αθανασόπουλος (προπονητής), Ρ.Χότζα (Αετός Ρίου), Χατίγια (Φωστήρας), Β.Ντούλιας (Αίας Π.), Χ.Ντούλιας (Αίας Π.), Λιβαθηνόπουλος (Αχιλλέας Καμαρών), Τσεκούρας (Περιβόλα), Αγοράκης (Αετός Πατρών)

ΖΗΡΙΑ: Ψυχογιάννης (προπονητής), Μαυρομάτης (Δόξα Ελαιώνα), Μακρής (Δόξα Ελαιώνα), Μερτής (Λύκοι Διακοπτού), Παρίσης (Κεραυνός Σελιαν.), Τσιλιακός (Ηρακλής Λάρισας), Βαρελάς (Σκεπαστό)

ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΕΙΡΑΣ: Κλουκίνας (Δάφνη Πατ.)

ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ: Κ.Βλάχος (προπονητής), Πολυζωγόπουλος (Δόξα Χαλ.), Διον.Καλαμαράς (Αστέρας Τέμενης), Δημ.Καλαμαράς (Αστέρας Τέμενης), Φάκος (Αστέρας Τέμενης), Βραχλιώτης (Σκεπαστό), Μπερτσουκλής (Σκεπαστό)

ΚΑΛΛΙΘΕΑ: Αθανασακόπουλος (προπονητής),

ΚΑΜΙΝΙΑ: Κωστόπουλος (Ψηλαλώνια), Χαλούλος (Ακράτα), Αποστόλου (Ακράτα), Βερβέρογλου (Απόλλων Αιγίου), Οικονομόπουλος (Ροίτικα), Μητρόπουλος (Αστέρας Τσουκαλείκων), Μολφέτας (Ψηλαλώνια), Τσιβγινιδης (Κουρτέσι), Πετρόπουλος (Κουρτέσι), Χατούπης

ΚΕΡΑΥΝΟΣ 2016: Γασπαρινάτος (Αναγέννηση Πατρών), Μπαμπίλης (Ζήρια)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ/ΑΧΙΛΛΕΑΣ: Μάγκος (Δήμος Διακοπτού), Γιαννικόπουλος (Ρωμανός), Αβραμόπουλος (Α.Ε. Πάτρα 2005), Ρέντζης (Ρωμανός), Παπαχριστόπουλος (Νέοι Παναιγιάλειου)

ΠΑΤΡΑΙ: Πλέγας (προπονητής), Ντινόπουλος (Κεραυνός Α.Β.), Παναγάκης (Αετός Πατρών), Ραμόπουλος (Πήγασος Μπ.), Δημητρόπουλος (Μέγας Δικέφαλος), Παληγεώργος (Αετός Πατρών), Αβράμης (Πανμοβριακός), Σταυρόπουλος (Άρης Πατ.)

ΠΕΙΡΟΣ ΙΣΩΜΑΤΟΣ: Παντελής (Απόλλων Εγλ.), Μαγνησαλής (Αναγέννηση Πατ.),Μπούρδος (Πάτραι), Πατζόγλου (Πυρσός),

ΠΟΛΥΤΕΚΝΟΣ: Σουγλέρης (προπονητής), Σταμόπουλος (Μεγας Δικέφαλο), Κρίγκας (Μέγας Δικέφαλο), Μ.Κυριτόπουλος (Περιβόλα), Μπαρούνης (Ροίτικα), Μιχαλιτσιάνος (Περιβόλα), Κανελλόπουλος (Αχαϊκός), Παναγιωτόπουλος (Αστέρας Τσουκαλείκων), Μπινιέρης (Περιβόλα)

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ: Χρηστίδης (προπονητής), Τεμπονέρας (Αχαιός Σαρ.), Αναγνώστου (Διαγόρας), Σανδραβέλης (Διαγόρας), Τσάκας (Αετός Ρίου), Ηλιόπουλος (Αργυρά-δανεικός)

ΣΤΑΡΟΧΩΡΙ:  Μέρελης (προπονητής), Μπομής (Κεραυνός Μιτόπ.), Αργυρόπουλος (Απόλλων Εγλ.), Διαμαντόπουλος (Πετεινοί), Κανελλόπουλος (Ρωμανός), Παλούμπης (ΠΑΟ Κανδύλας)

ΤΡΙΤΑΙΪΚΟΣ: Κολαίτης (Περιβόλα), Π,Καπατσούλιας (Κεραυνός Μιτ.), Α.Καπατσούλιας (Κεραυνός Μιτ.), Θεοδωρόπουλος (Αχαιός Σαρ.)

ΦΑΡΑΪΚΟΣ: Δρακοπαναγιωτάκης (προπονητής), Σαββόπουλος (Δόξα Χαλ.), Λίτης (Ζαβλάνι), Παρασκευόπουλος (Δαβουρλής), Μπάτραλης (Περιβόλα), Γεωργοπουλος (Δόξα Πατ.), Δούλος (Φαραϊκός)

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΑΛΜΕΝΙΚΟΥ: Καυγάς (Αστέρας Τέμενης), Αλεξόπουλος (Αχιλλέας Καμ.), Χ.Μαρής (Διακοπτό), Γ.Μαρής (Αναγέννηση Παραλίας)

ΩΛΕΝΙΑΚΟΣ: Χαρμαντας (Περιβόλα)

Share.

Leave A Reply