Β’ ΕΠΣΑ (20η): Νίκες για Φαραϊκό, Πάτραι, Πανιώνιο/Αχιλλέα (+βαθμολογίες)

0

Η 20η αγωνιστική της Β΄ΕΠΣΑ μπορεί να είχε αναβολές σε κάποια γήπεδα, λόγω των δυσμενών καιρικών συνθηκών, αλλά κάποια αποτελέσματα ήταν σημαντικά.

Στον 1ο όμιλο ο Φαραϊκός πέρασε από το Μαζαράκι κερδίζοντας τον Πείρο Ισώματος με 2-0 και πλέον βρίσκεται μόνος του στην 2η θέση. Στον 2ο όμιλο ο Πανιώνιος/Αχιλλέας έκαμψε δύσκολα την αντίσταση του μαχητικού ΑΠΟ Αρόης με 1-0 και πλησίασε ακόμα πιο κοντά στην άνοδο, ενώ το Πάτραι πήρε το ντέρμπι από την Πάτρα 2005 με 3-1 και πέρασε στις θέσεις της ανόδου.

Στον 3ο όμιλο ο Α.Ο. Διακοπτού ξεπέρασε τον σκόπελο της Φλόγας Ροδιάς και πέρασε προσωρινά στην κορυφή, αφού αναβλήθηκαν τα παιχνίδια της Αναγέννησης Ψαθόπυργου και της Α.Ε. Δρέπανου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής (+βαθμολογίες)

1ος όμιλος

Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Καλλιθέα 2-0

Πείρος Ισώματος-Φαραικός 0-2

Δόξα Χαλανδρίτσας-Απόλλων Βίδοβας 1-1

Πήγασος Πατρών-Διαγόρας 2010 4-0

Αστέρας Μιντιλογλίου-Τριταιικός 0-2

Ωλενιακός-Καμίνια 1-1

Ατρόμητος Λάππα 2015-Σταροχώρι 2-1

Δίας Σαραβαλίου-Αχαιός Σαραβαλίου (αναβλήθηκε)

 

2ος όμιλος

Ζαβλάνι-Αίας ΑΠΣ-Δάφνη Πατρών 4-1

Ίκαρος Πετρωτού-Αχαϊκός 2-0

Ολυμπιακός Πατρών-Απόλλων Εγλυκάδος 0-1

Πολύτεκνος-Αυτόνομη 1-1

Α.Π.Ο. Αρόη-Πανιώνιος/Αχιλλέας 0-1

Πάτρα 2005-Πάτραι 1-3

Αετός Ρίου-Ψηλαλώνια (αναβλήθηκε)

Φλόγα Κάτω Καστριτσίου-Μέγας Δικέφαλος 3-0 α.α.

 

3ος όμιλος

Αργυρά Πατρών-Ακράτα 2-0

Δήμος Διακοπτού-Φλόγα Ρόδιας 3-0

Θύελλα Αιγείρας-Σκεπαστό 2-0

Αναγέννηση/Αίας-Απόλλων Συνοικισμού (αναβλήθηκε)

Ζήρια-A.E. Δρέπανου (αναβλήθηκε)

Φοίνικας Σαλμενίκου-Αστήρας Τέμενης (αναβλήθηκε)

Κεραυνός 2016-Αναγέννηση Ψαθόπυργου (αναβλήθηκε)

Καλάβρυτα-Αχιλλέας Καμαρών (αναβλήθηκε)

 

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ (σε 20 αγώνες)

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τριταιϊκός 52

Φαραϊκός 42

Πείρος Ισώματος 41

————————————

Δίας 37

—————————————

Ατρόμητος Λάππα 37

Αστέρας Τσουκ.  36

Δόξα Χαλανδ.  35

Αχαιός Σαρ.30

Πήγασος Πατ.  27

Ωλενιακός 26

Καμίνια 21

—————————

Σταροχώρι 19

Απόλλων Βίδοβας 17

Διαγόρας 2010 14

Αστέρας Μιντιλ. 10

———————————-

Καλλιθέα 4

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Πανιώνιος/Αχιλλέας 48

Αετός Ρίου 45

ΑΠΣ Πάτραι 43

—————————-

ΑΕ Πάτρα 2005  41

——————————-

Ζαβλάνι/Αίας 38

Απόλλων Εγλ. 33

Πολύτεκνος 33

ΑΠΟ Αρόη 32

Ίκαρος Πετρωτού 31

Ψηλαλώνια 27

Φλόγα Κ. Καστριτσίου 20

Αυτόνομη 19

Δάφνη Π.  10

Αχαϊκός 10

Ολυμπιακός Π.  10

—————————————-

Μέγας Δικέφαλος  6

 

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ Διακοπτού 48

ΑΕ Δρεπάνου 47

Αναγέννηση Ψαθ. 47

——————————–

Φοίνικας Σαλμενίκου 38

———————————–

Ζήρια 36

Φλόγα Ροδιάς 29

Ακράτα 27

Κεραυνός 2016 27

Αργυρά 27

Απόλλων Αιγίου 23

Αστέρας Τέμενης 22

—————————–

Καλάβρυτα 22

Θύελλα Αιγείρας 16

Αχιλλέας Καμ.  12

Αναγέννηση/Αίας 7

—————————-

Σκεπαστό  4

Share.

Leave A Reply