Α’κατηγορία(9η αγων.): Μόνος πρώτος ο Διαγόρας, “διπλό” έντασης στα Σαγέικα!

0

Ολοκληρώθηκε πριν από λίγο η 9η αγωνιστική της Α΄κατηγορίας και ο Διαγόρας Βραχνείκων επωφελήθηκε από τα αποτελέσματα και χάρη βέβαια στη δική του νίκη επί του Πήγασου με 2-0 απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής.

Λιμνοχώρι και Κεραυνός Αγίου Βασιλείου δεν κατάφεραν να κάμψουν την αντίσταση των Αναγέννησης Πατρών (0-0) και Θύελλας Αιγίου (2-2) αντίστοιχα και στο Ντα Λουζ είχαμε και τρίτη ισοπαλία, αφού Άρης Πατρών και Ατρόμητος Πατρών αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα.

Η Νίκη Προαστείου επικράτησε κόντρα του Πανιώνιου/Αχιλλέα με 3-2, ενώ μεγάλες νίκες πέτυχαν Απόλλων Εγλυκάδας και Λέων Αλισσού απέναντι σε Δόξα Παραλίας (2-1) και Απόλλωνα Συνοικισμού (3-2) αντίστοιχα. Ο Πανμοβριακός πέρασε αλώβητος από την έδρα του Εθνικού Σαγείκων (1-0), με το δεύτερο ημίχρονο να ξεκινάει με μισή ώρα καθυστέρηση. Αιτία το γκολ του Παπουτσή στο 32′, με τον επόπτη να σηκώνει τη σημαία, τους παίκτες των γηπεδούχων να σταματούν, αλλά τον Παπαδόπουλο να δείχνει παίζεται και τον Παπουτσή να σκοράρει. Επήλθε σύγχυση, διαμαρτυρίες και ο Αιγιώτης διαιτητής διέκοψε το παιχνίδι, που καθυστέρησε 30 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο (έναρξη), αφού είχε καλέσει την αστυνομία.