Στον 1ο όμιλο, η Δόξα Χαλανδρίτσας προσγείωσε ανώμαλα τον Φαραϊκό με 2-0 και ο Απόλλωνας Εγλυκάδας, που ξεπέρασε το εμπόδιο της Άρλας με 3-0, απολαμβάνει πλέον την μοναξιά της κορυφής. Φωστήρας και Λιμνοχώρι συνεχίζουν την συγκατοίκηση στην 2η θέση, έπειτα από τις νίκες κόντρα σε Μιτόπολη και Παναχαϊκό αντίστοιχα. Σημαντικό έδαφος έχασε ο Τριταιϊκός, που ηττήθηκε εντός έδρας από τον Αστέρα Τσουκαλείκων με 2-0.
Στον 2ο όμιλο, ο Αχαιός Σαραβαλίου πήρε άλλη μία νίκη (1-0 τον Πολύτεκνο) και στρογγυλοκάθεται στην 2η θέση, με τον Δαβουρλή να ακολουθεί κατά πόδας (6-1 τον Αχιλλέα).Συνεχίζει την ανοδική πορεία του ο Πανιώνιος, που οδεύει από νίκη σε νίκη (3-2 τον Αστήρ Τέμενης). Επανήλθε στις επιτυχίες με άνετη νίκη ο Αετός Πατρών (4-0 το Πάτραι 2008), ενώ η Αναγέννηση/Αίας επικράτησε εις βάρος του Ποσειδώνα και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα ενόψει του ντέρμπι παραμονής με την Δόξα Ελαιώνα.
Τα αποτελέσματα της 18ης, βαθμολογίες και επόμενες αγωνιστικές:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Άρης Κάτω Αχαγιάς- Απόλλων Βίδοβας 0-3 α.α.
Λιμνοχώρι-Παναχαϊκός 1-0
Φωστήρας- Κεραυνός Μιτόπολης 5-0
Απόλλων Εγλυκάδας- Άρλα 3-0
Ολυμπιακός Π.- Αστέρας Μιντ. 0-4
Δόξα Χαλ.- Φαραϊκός 2-0
Θέα- Δίας 2-2
Τριταιϊκός- Αστέρας Τσουκ. 0-2
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Μέγας Δικέφαλος- Πάτρα 2005 0-0
Δαβουρλής- Αχιλλέας Καμαρών 6-1
Αστήρ Τέμενης- Πανιώνιος/Αχιλλέας 2-3
Πάτραι 2008- Αετός Πατρών 0-4
Αχαιός Σαραβαλίου- Πολύτεκνος 1-0
Αναγέννηση/Αίας- Ποσειδών 2-0
Καλάβρυτα- Νίκη Προαστείου (10/1, Ροδιάς, 15.00, Τζουανόπουλος)
ΡΕΠΟ: Δόξα Ελαιώνα
ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ (Σε 18 ματς)
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
1 Απόλλων Εγλυκάδας 39 (43-16)
2 Λιμνοχώρι 38 (37-11)
3 Φωστήρας 38 (30-17)
4 Φαραϊκός 36 (34-20)
5 Παναχαϊκός 33 (46-21)
6 Τριταιϊκός 27 (25-19)
7 Άρλα 26 (25-27)
8 Δίας 24 (22-19)
9 Αστέρας Τσουκαλείκων 23 (27-23)
10 Αστέρας Μιντιλ. 23 (19-25)
11 Δόξα Χαλανδρίτσας 22 (27-31)
12 Απόλλων Βίδοβας 21 (20-36)
13 Θέα 19 (24-36)
14 Κεραυνός Μιτόπολης 18 (15-29)
15 Ολυμπιακός Π. 15 (23-36)
- Αποβλήθηκε ο Άρης Κάτω Αχαγιάς
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
1 Νίκη Προαστείου 43 (42-7)
2 Αχαιός Σαρ. 38 (32-15)
3 Δαβουρλής 35 (44-16)
4 Πανιώνιος/Αχιλ. 33 (36-21)
5 Αετός Πατρών 30 (35-16)
6 Αχιλλέας Καμ. 28 (25-25)
7 Πολύτεκνος 25 (32-23)
8 Ποσειδώνας Πατ. 23 (29-28)
9 Μέγας Δικέφαλος 22 (25-32)
10 Πάτρα 2005 20 (21-31)
11 Καλάβρυτα 15 (26-31)
12 Δόξα Ελαιώνα 13 (17-36)
13 Αναγέννηση/Αίας 11 (24-44)
14 Αστέρας Τέμενης 9 (17-45)
15 Πάτραι/Ατρόμητος Ζαρ. 8 (12-45)
ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΕΣ (19η)
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Φαραϊκός- Άρης Κάτω Αχαγιάς 3-0 α.α.
Αστέρας Τσουκ.-Κεραυνός Μιτόπολης
Δόξα Χαλ.-Ολυμπιακός Π.
Απόλλων Βίδοβας- Θέα
Αστέρας Μιντ.- Απόλλων Εγλ.
Δίας-Λιμνοχώρι
Άρλα- Φωστήρας
Παναχαϊκός- Τριταιϊκός
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Καλάβρυτα-Πάτραι/Ατρόμητος Ζαρ.
Νίκη Πρ.- Μέγας Δικέφαλος
Πανιώνιος/Αχιλλέας- Αχαιός Σαρ.
Δόξα Ελαιώνα- Αναγέννηση/Αίας
Αχιλλέας Καμαρών-Ποσειδών
Πάτρα 2005- Αστήρ Τέμενης
Πολύτεκνος- Δαβουρλής
ΡΕΠΟ: Αετός Πατρών