Τα πρωταθλήματα σε Α΄ΕΠΣΑ και Β΄ΕΠΣΑ έχουν μπει σε κρίσιμη καμπή και επανέρχονται στην αγωνιστική δράση με την 27η αγωνιστική πράξη τους.
Παράλληλα ανοίγει και η αυλαία στα πλέι οφ ανόδου της Γ΄ΕΠΣΑ. Πάμε να δούμε αναλυτικά τον πίνακα με τους διαιτητές των αναμετρήσεων:
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ 14/4 (5.30 μ.μ.)
Γηπ. Λιμνοχωρίου: Λιμνοχώρι – Φωστήρας, Χρονάς.
Γηπ. Ζαρουχλεΐκων: Αναγέννηση – Δόξα Παραλίας, Μέρμηγκας.
Γηπ. Αλισσού: Λέων – Ατρόμητος, Φωκάς.
Γηπ. Κ. Ζάρρας: Πήγασος – Δαβουρλής, Μακρυπόδης.
Γηπ. Ντα Λουζ: Αρης – Θύελλα Πατρών, Καλύβας.
Γηπ. Σαγεΐκων: Εθνικός Σαγεΐκων – Αετός, Ντάβλα.
Γηπ. Προαστείου: Νίκη – Κεραυνός, Πετρόπουλος.
Γηπ. Αβύθου: Θύελλα Αιγίου – Πανμοβριακός, Καδδάς.
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ 14/4 (5.30 μ.μ.)
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Καλαβρύτων: Καλάβρυτα – Απόλλων Συνοικισμού, Τσιρογιάννης.
Γηπ. Ακράτας: Ακράτα – Ζήρια/ΤΑΔ’93, Τζαγκαράκης.
Γηπ. Αιγείρας: Θύελλα Αιγείρας – Αστέρας Τέμενης, Ανδριανός.
Γηπ. Θ. Χρυσανθόπουλος: Κεραυνός 2016 – Αχιλλέας Καμαρών, Μιχαλόπουλος.
ΚΥΡΙΑΚΗ 15/4
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Κ. Ζάρρας, 2 μ.μ.: Πήγασος Πατρών – Αχαιός, Καδδάς.
Γηπ. Λιμνοχωρίου, 5.30 μ.μ.: Απόλλων Βίδοβας – Ατρόμητος Λάππα, Παλαιολόγος.
Γηπ. Βραχνεΐκων, 5.30 μ.μ.: Αστέρας Τσουκαλεΐκων – Τριταιϊκός, Χρονάς.
Γηπ. Χαλανδρίτσας, 5.30 μ.μ.: Σταροχώρι – Καμίνια, Τιμολέων.
Γηπ. Μιντιλογλίου, 5.30 μ.μ.: Αστέρας Μιντιλογλίου – Δόξα Χαλανδρίτσας, Παππάς.
Γηπ. Θύελλας, 5.30 μ.μ.: Ωλενιακός – Διαγόρας 2010, Τηλιγάδας.
Γηπ. Κ. Ζάρρας, 5.30 μ.μ.: Δίας – Φαραϊκός, Ανδριανός.
Γηπ. Μαζαρακίου, 5.30 μ.μ.: Πείρος – Καλλιθέα, Σπυρόπουλος.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Κ. Ζάρρας, 11 π.μ.: Πάτρα 2005 – Πολύτεκνος, Σακελλαρίου.
Γηπ. Αγυιάς, 11.30 π.μ.: ΑΠΟ Αρόης – Απόλλων Εγλυκάδας, Γιαννόπουλος.
Γηπ. Ρίου, 2 μ.μ.: Φλόγα Κ. Καστριτσίου – Δάφνη, Κουτρουμάνης.
Γηπ. Ζαρουχλεΐκων, 2.30 μ.μ.: Ολυμπιακός Πατρών – Αχαϊκός, Μαχαίρας-Μουστάκας.
Γηπ. Αγυιάς, 2.30 μ.μ.: Ζαβλάνι/Αίας – ΑΠΣ Πάτραι, Τσιρογιάννης.
Γηπ. Αγυιάς, 5.30 μ.μ.: Αυτόνομη – Αετός Ρίου, Αθανασόπουλος.
Γηπ. Ζαρουχλεΐκων, 5.30 μ.μ.: Ψηλαλώνια – Πανιώνιος/Αχιλλέας, Παπάδης.
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Καμαρών, 5.30 μ.μ.: Φοίνικας – Φλόγα Ροδιάς, Σαφαρίκας.
Γηπ. Ροδιάς, 5.30 μ.μ.: Δήμος Διακοπτού – Αναγέννηση Ψαθοπύργου, Μακρυπόδης.
Γηπ. Αβύθου, 5.30 μ.μ.: Αναγέννηση/Αίας – Αργυρά, Οικονόμου.
Γηπ. Προαστείου, 5.30 μ.μ.: ΑΕ Δρεπάνου – Σκεπαστό, Ασπρουλόπουλος.
Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (ΠΛΕΪ ΟΦ)
ΣΑΒΒΑΤΟ 14/4 (5.30 μ.μ.)
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Α. Κάνιστρας: Πετεινοί – Ρωμανός, Οικονόμου.
Γηπ. Ρίου: Δόξα Πατρών – Γαλήνη, Αλεξόπουλος.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Σουλίου: Παναχαϊκός – ΑΕΚ Πατρών, Τρίγκας.
ΚΥΡΙΑΚΗ 15/4
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Α. Κάνιστρας: Προοδευτική – Περιβόλα, Μιχαλόπουλος.