Β’ κατηγορία: Το πανόραμα της 10ης αγωνιστικής και οι βαθμολογίες των ομίλων

0

Το σαββατοκύριακο διεξήχθη η 10η αγωνιστική στην Β’ κατηγορία και στον Α’ ΟΜΙΛΟ η Θύελλα Πατρών υπέστη την πρώτη απώλειά της, αφού αναδείχθηκε ισόπαλη με τον Αστέρα Μιντιλογλίου (1-1) στο “Φ.Αραβαντινός”. Ήττα υπέστη και ο Αχαιός Σαραβαλίου στο “Κ.Ζάρρας”, μετά από 6 σερί αγωνιστικές αήττητος, αφού ο Ατρόμητος Λάππα επικράτησε με 2-1. Στην 2η θέση ανέβηκε ο φορμαρισμένος Φωστήρας Οβρυάς, που νίκησε με ανατροπή τον Πολύτεκνο με 3-1.

Στον Β’ ΟΜΙΛΟ η Αναγέννηση Ψαθόπυργου πέρασε με 3-0 από το Αίγιο, επικρατώντας επί του Αχιλλέα Καμαρών και παρέμεινε στην κορυφή. Ο Φοίνικας Σαλμενίκου ακολουθεί στο -2 (3-1 την Δόξα Ελαιώνα), ενώ μεγάλες νίκες σημείωσαν Ποσειδών και Ψηλαλώνια, που ξεπέρασαν τα εμπόδια των Δαβουρλή και ΑΟ Διακοπτού με το ίδιο σκορ (2-1). Ανοδική πορεία για την Ακράτα, που πήρε νέο “τρίποντο” στην έδρα των Καλαβρύτων.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (10η αγωνιστική) ΚΑΙ Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Θύελλα Πατρών- Αστέρας Μιντιλογλίου  1-1

Κεραυνός Μιτόπ.- Τριταιϊκός  0-1

Πολύτεκνος- Φωστήρας 1-3

Αχαιός Σαρ.- Ατρόμητος Λάππα 1-2

Κρίνος- Ίκαρος Πετρ.  2-2

Παναχαϊκός – Δόξα Χαλανδρίτσας  1-6

Φαραϊκός – Απόλλων Βίδοβας  1-0

ΡΕΠΟ: Αστέρας Τσουκαλείκων

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Καλάβρυτα- Ακράτα  0-1

Πάτρα 2005 – Αστέρας Τέμενης  2-2

Αχιλλέας Καμαρών – Αναγέννηση Ψαθοπύργου    0-3

Ποσειδών – Δαβουρλής  2-1

Αετός Ρίου – Δρέπανο  4-0

Δόξα Ελαιώνα – Φοίνικας Σαλμενίκου  1-3

Αετός Πατρών – Μ. Δικέφαλος  4-2

Ψηλαλώνια – Δήμος Διακοπτού  2-1

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 10 αγώνες)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1 ΘΥΕΛΛΑ Π.  25  (29-9)  (ρεπό)

2 ΦΩΣΤΗΡΑΣ  21  (26-6)  (ρεπό)

3 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΣΟΥΚΑΛ.  20  (14-7)   (ρεπό)

4 ΑΧΑΙΟΣ ΣΑΡ.  19  (21-8)

5   ΤΡΙΤΑΙΪΚΟΣ  15  (14-10)  (ρεπό)

6   ΠΟΛΥΤΕΚΝΟΣ 14  (15-18)  (ρεπό)

7  ΙΚΑΡΟΣ ΠΕΤΡ.  14  (16-15)  (ρεπό)

8 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΛΑΠΠΑ 14 (20-18)

9ΚΡΙΝΟΣ 13  (17-19)  (ρεπό)

10   ΦΑΡΑΪΚΟΣ 13  (8-8)   (ρεπό)

11 ΑΠΟΛΛΩΝ ΒΙΔΟΒΑΣ  10  (10-14)  (ρεπό)

12  ΔΟΞΑ ΧΑΛΑΝΔ.  7  (16-20)

13 ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΙΝΤ. 7  (4-12)

14  ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΙΤΟΠΟΛΗΣ 7  (10-19)  (ρεπό)

15 ΠΑΝΑΧΑΪΚΟΣ  0  (2-39)

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1 Αναγέννηση Ψ. 24

2 Φοίνικας Σαλμ. 22

3 Αετός Π. 19

4 Δαβουρλής 19

5 Αστέρας Τεμ. 18

6 Ακράτα 18

7 Ψηλαλώνια 17

8 Πάτρα 2005 16

9 Ποσειδών 16

10 Καλάβρυτα 13

11 Αετός Ρίου 11

12 Δόξα Ελ. 8

13 Δρέπανο 7

14 Δήμος Διακ. 5

15 Μ. Δικέφαλος 5

16 Αχιλλέας Καμ. 4

Share.

Leave A Reply

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.