Ο Σώζος χάρισε το τρίποντο “χρυσάφι” στον Εθνικό/Πολύτεκνο κόντρα στο Σταροχώρι

0
Μόλις 1 αναμέτρηση περιλάμβανε το πρόγραμμα της ημέρας για την 17η στροφή της Β΄κατηγορίας, αλλά ο 1ος όμιλος είχε ντέρμπι.

Το Σταροχώρι προηγήθηκε στο «Κ.Ζάρρας» με τον «συνήθη ύποπτο» Γ.Αντωνακόπουλο (11΄), αλλά ο Γιάννης Σώζος με δύο γκολ στο 80΄και 83΄χάρισε το τρίποντο στο σύνολο του Κυριάκου Θούα, πλησιάζοντας το αντίστοιχο του Νίκου Λαγογιάννη στον πόντο, όσον αφορά στην 2η θέση.

Το πρόγραμμα της 17ης και οι βαθμολογίες:

Α’ Όμιλος

Κυριακή 2/2

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 12.15Αχαϊκός-Αστέρας Μιντιλογλίου, Ασπρουλόπουλος

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 12.15Καλλιθέα-Λέων Αλισσού, Πολυγένης

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 15.00Δάφνη Πατρών-Ατρόμητος Λάππα, Γκαβός

Γήπεδο Μαζαρακίου, Ώρα 15.00, Καμίνια- Πετεινοί, Καμζόλας

Γήπεδο «Ντα Λούζ», Ώρα 15.00Φαραϊκός-Περιβόλα, Σαφαρίκας

Γήπεδο Νιφορείκων, Ώρα 15.00Δόξα Νιφορεϊκων-Παναχαϊκός, Τηλιγάδας

Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 15.00Ίκαρος Πετρωτού-Αστραπή, Παπαδόπουλος

Εθνικός Π./Πολύτεκνος- Σταροχώρι 2-1

 

Β’ Όμιλος

Κυριακή  2/2

Γήπεδο Αγυιάς, Ώρα 15.00Πανιώνιος/Αχιλλέας-Αργυρά, Ταξιάρχης

Γήπεδο Δημητρόπουλου, Ώρα 15.00Άβυθος Αιγιαλείας-Ολυμπιακός, Σπυρόπουλος

Γήπεδο Ροδιάς, Ώρα 15.00Φλόγα Ροδιάς-Άνω Καστρίτσι, Φωκάς

Γήπεδο Καμαρών, Ώρα 15.00Φοίνικας Ζήριας-Αετός Ρίου, Καλύβας

Γήπεδο Ρίου, Ώρα 15.00Αναγέννηση Ψαθοπύργου-Αστέρας Τέμενης, Καραβασίλης

Γήπεδο Προαστίου, Ώρα 15.00Δρέπανο-Απόλλων Αιγίου, Μέρμηγκας

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 15.00Απόλλων Εγλυκάδας-Ζαβλάνι/Αίας, Οικονόμου

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 17.30ΠΑΟΚ Πάτρας-Αχιλλέας Καμαρών, Πετρόπουλος

 

Οι βαθμολογίες (σε 16 αγώνες)

Α΄ όμιλος

1 Δόξα Νιφ. 38

——————————

2 Σταροχώρι 37  (17 ματς)

3 Πολύτεκνος/Εθνικός Π.  36  (17 ματς)

4 Ικαρος Πετρ. 32

5 Αστέρας Μιντ. 28

——————————-

6    Λέων Αλισσού 27

7 Αστραπή Ψαρ. 26

8  Περιβόλα 24

9 Ατρόμ. Λάππα 23

10 Πετεινοί 21

11 Φαραικός 20

—————————

12 Αχαϊκός 17

13 Καλλιθέα 13

14 Παναχαϊκός 11

15 Καμίνια 5

——————

16 Δάφνη Π. 4

 

Β΄ όμιλος

1 Αναγέννηση Ψ. 39

—————————–

2 Άνω Καστρίτσι 39

3 Αετός Ρίου 35

4  Φοίνικας Ζήρ. 30

5 Αργυρά Π. 28

—————————

6 Φλόγα Ρόδιας 27

7 Απόλλων Εγλ. 27

8 Πανιώνιος Αχιλ. 26

9 Ζαβλάνι/Αίας 18

10 Άβυθος 18

11 Αχιλλέας Καμ. 16

———————————

12 Αστήρ Τέμενης 14

13 Απόλλων Συν. 13

14 Ολυμπιακός Π. 11

15 ΠΑΟΚ Πατρών 11

—————————

16 Δρέπανο 8

Επιμέλεια: Γιάννης Γεωργακόπουλος

Share.

Leave A Reply

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.