Με ανατροπή και Γκέσιο στην Ναύπακτο

0

Η Παναχαϊκή έδωσε δυνατό φιλικό τεστ χθες στο Παπαχαραλάμπειο Στάδιο με αντίπαλο τον Ναυπακτιακό Αστέρα και επικράτησε με 2-1, βγάζοντας πάθος και ανταγωνιστικό πρόσωπο μετά την ανάπαυλα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 11′ με τον Λαγό και στην επανάληψη ο Γκέσιος έφερε το ματς στα ίσια, εκμεταλλευόμενος την σέντρα του Μπουτζίκου. Στις καθυστερήσεις ο ίδιος παίκτης από μεταβίβαση του Κυνηγόπουλου έδωσε την φιλική νίκη στους “κοκκινόμαυρους”, που απέδωσαν καλό ποδόσφαιρο στο δεύτερο 45λεπτο.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ ΠΑΝΑΧΑΪΚΗΣ:

Παναχαϊκή (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Χαλκιάς, Μπουτζίκος, Λουμπαρδέας, Στεργίδης, Φωτάκης, Ελευθεριάδης, Σπανός, Πολυχρόνης, Αργυρόπουλος, Αγουρίδης, Σωτηράκος.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Σωκράτης Οφρυδόπουλος χρησιμοποίησε τους: Γκίνο, Μακρυδημήτρη, Γκέσιο,  Πολίμο, Αντωνακόπουλο, Μασούρα, Μουστακόπουλο, Κυνηγόπουλο, , Κωνσταντακόπουλο, Μπαμπούνη.