Β΄κατηγορία (Α΄όμιλος- 1η αγ.): Πρωτάθλημα…φωτιά!

0
Με πολλά γκολ, μεγάλες νίκες και δυνατές ομάδες μπήκε στην αφετηρία ο Α΄ όμιλος και η συνέχεια προμηνύεται εκρηκτική

Με τα καλύτερα δείγματα γραφής έγινε η πρώτη σέντρα στο νέο πρωτάθλημα της Β΄ κατηγορίας και ο όμιλος της Δυτικής Αχαΐας προσέφερε με το «καλημέρα» ματσάρες με σασπένς και συγκινήσεις.

Το Σάββατο ο Ίκαρος Λακκόπετρας νίκησε το Σταροχώρι με ανατροπή παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο. Στο τελευταίο 20λεπτο κατάφερε να φέρει «τούμπα» την αναμέτρηση με 3-1 και απέδειξε ότι μπήκε για τα καλά στην ανώτερη κατηγορία.

Η Περιβόλα δεν αντιμετώπισε προβλήματα με τα Καμίνια και ο Φαραϊκός νίκησε το νεανικό Άτλαντα, που έβγαλε ενέργεια και έδειξε ομάδα με παρόν και πολύ μέλλον.

«5άρες» για Αστραπή και Ατρόμητο Λάππα

Η Αστραπή Ψαροφαΐου έχει υψηλές βλέψεις και λύγισε τον Ολυμπιακό Πατρών με άνεση, ενώ πολύ καλή παρουσία είχε ο Ατρόμητος, που υπέταξε την Δάφνη Πατρών, η οποία έχει κάνει ουκ ολίγες μεταγραφές και θέλει χρόνο, για να «δέσει».

Ο Πείρος μπήκε με το «δεξί» επί του Λέοντα Αλισσού σε ένα από τα πιο αμφίρροπα ματς, ενώ η Γαλήνη επέστρεψε στην κατηγορία με νίκη επί του Πυρσού, χάρη στα γκολ των Βάλσαμου και Σεγγουνη. Με 2 γκολ στο τελευταίο 10λεπτο, ο Αστέρας Μιντιλογλίου έβαλε… τρικλοποδιά στον Αχαϊκό βγαίνοντας νικητής στο ντέρμπι των νιάτων και των υποδομών. Τα γκολ πέτυχαν οι Ν.Μπαλασόπουλος (81΄) και Χ.Μπαλασόπουλος (πέναλτι-87΄).