Φιλική νίκη του Αίολου Αγυιάς επί της Αχαγιάς ΄82 σε δυνατό τεστ

0
Σημαντικό και για τις 2 ομάδες ήταν το φιλικό που δόθηκε στο γήπεδο του Αίολου Αγυιάς, μεταξύ της ομώνυμης ομάδας και της Αχαγιάς ΄82.

Οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 77-71, με αντεπίθεση στην τελευταία περίοδο, όπου επιβλήθηκαν με επιμέρους σκορ 28-16, αλλά οι φιλοξενούμενοι είχαν θετική παρουσία για 30 λεπτά.

Για τους νικητές ο Σωκράτης Μαναβόπουλος ήταν πρώτος σκόρερ, όπως και του αγώνα με 22 πόντους, ενώ στην αντίπερα όχθη ο Φίλιππος Φραντζής ξεχώρισε επιθετικά με 17.

Τα 10λεπτα: 18-25, 40-39, 49-55, 77-71.

ΑΙΟΛΟΣ: Μαναβόπουλος 22, Γιαννικόπουλος 8, Τουλάτος 4, Βεργανελάκης 3, Θανόπουλος 11, Γαλιάνος, Παπαβασιλόπουλος 3, Αρχιμανδρίτης 10, Σουλιώτης 10, Μαράτος, Αγγελακόπουλος 6.

ΑΧΑΓΙΑ ΄82: Φραντζής 17, Κασπίρης 12, Οικονομόπουλος 8, Καλογιάννης 3, Κωτσαδάμ, Σέρμπος 5, Τάρναρης Π. 7, Δαβάνης 7, Λυμπέρης 12, Τάρναρης Α.