Σπουδαία παιχνίδια έγιναν και αυτό το σαββατοκύριακο στα γήπεδα της Β΄κατηγορίας, όπου διεξήχθη η 11η αγωνιστική στους 2 ομίλους του πρωταθλήματος.
Στον Α΄όμιλο το Σταροχώρι με επική ανατροπή επί του μαχητικού Αχαϊκού, έφερε τούμπα το ματς από 0-2 και επικράτησε με 3-2, χάρη σε γκολ των Μητρόπουλου, Κονταλή και Μπινιέρη, διατηρώντας τα ηνία στην κορυφή. Στην 2η θέση πέρασε ο Αστέρας Μιντιλογλίου, που λύγισε και τον Φαραϊκό, ενώ ματσάρα είχαμε στο Παναχαίκός-Καλλιθέα, με τον Παναχαϊκό να προηγείται 3-0, την Καλλιθέα να απαντάει με 4-3 και να δέχεται το τέρμα της ισοφάρισης στο 94΄.
Στον Β΄όμιλο ο Αετός Ρίου πήρε το ντέρμπι από τον Πανιώνιο/Αχιλλέα με 4-3, σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι και συνεχίζει να βρίσκεται σε ανοδική τροχιά, ενώ το Ζαβλάνι/Αίας δέχθηκε γκολ στο 93΄και δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του Φοίνικα Ζήριας (1-1). Αναγέννηση Ψαθοπύργου και Άνω Καστρίτσι επικράτησαν το Σάββατο κόντρα σε Αχιλλέα Καμαρών και Αργυρά αντίστοιχα και η δυάδα στην κορυφή καλά κρατεί.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:
Α’ Όμιλος
Λέων Αλισσού- Ατρόμητος Λάππα 0-0
Αστέρας Μιντιλ. –Φαραϊκός 2-0
Ίκαρος Πετρ.- Δόξα Νιφ. 1-1
Αστραπή Ψαρ.- Καμίνια 4-0
Σταροχώρι- Αχαϊκός 3-2
Πετεινοί- Δάφνη Π. 2-2
Εθνικός/Πολύτεκνος – Περιβόλα 5-2
Παναχαϊκός- Καλλιθέα 4-4
Β’ Όμιλος
Απόλλων Εγλυκάδας- Δρέπανο 2-0
ΠΑΟΚ Π.- Ολυμπιακός Π. 1-1
Ανω Καστρίτσι- Αργυρά 2-1
Αετός Ρίου- Πανιώνιος/Αχιλλέας 4-3
Ζαβλάνι/Αίας- Φοίνικας Ζήριας 1-1
Απόλλων Αιγ.- Φλόγα Ροδιάς 2-2
Αστήρ Τέμενης- Άβυθος 1-2
Αχιλλέας Καμαρών- Αναγέννηση Ψαθόπ 0-2
Οι Βαθμολογίες (σε 11 ματς)
Α΄ όμιλος
1 Σταροχώρι 26
2 Αστέρας Μιντ. 25
3 Δόξα Νιφ. 23
4 Ικαρος Πετρ. 23
5 Πολύτεκνος/Εθνικός Π. 20
6 Λέων Αλισσού 18
7 Αστραπή Ψαρ. 17
8 Πετεινοί 16
9 Ατρόμ. Λάππα 16
10 Περιβόλα 14
11 Καλλιθέα 12
12 Φαραικός 11
13 Αχαϊκός 11
14 Παναχαϊκός 10
15 Δάφνη Π. 2
16 Καμίνια 1
Β΄ όμιλος
1 Αναγέννηση Ψ. 28
2 Άνω Καστρίτσι 26
3 Φοίνικας Ζήρ. 23
4 Αετός Ρίου 22
5 Απόλλων Εγλ. 22
6 Αργυρά Π. 18
7 Πανιώνιος Αχιλ. 17
8 Άβυθος 16
9 Φλόγα Ρόδιας 15
10 Ζαβλάνι-Αίας 14
11 Αχιλλέας Καμ. 11
12 Ολυμπιακός Π. 11
13 Αστήρ Τέμενης 9
14 Απόλλων Συν. 7
15 Δρέπανο 5
16 ΠΑΟΚ Πατρών 5