Μόλις 1 αναμέτρηση περιλάμβανε το πρόγραμμα της ημέρας για την 17η στροφή της Β΄κατηγορίας, αλλά ο 1ος όμιλος είχε ντέρμπι.
Το Σταροχώρι προηγήθηκε στο «Κ.Ζάρρας» με τον «συνήθη ύποπτο» Γ.Αντωνακόπουλο (11΄), αλλά ο Γιάννης Σώζος με δύο γκολ στο 80΄και 83΄χάρισε το τρίποντο στο σύνολο του Κυριάκου Θούα, πλησιάζοντας το αντίστοιχο του Νίκου Λαγογιάννη στον πόντο, όσον αφορά στην 2η θέση.
Το πρόγραμμα της 17ης και οι βαθμολογίες:
Α’ Όμιλος
Κυριακή 2/2
Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 12.15, Αχαϊκός-Αστέρας Μιντιλογλίου, Ασπρουλόπουλος
Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 12.15, Καλλιθέα-Λέων Αλισσού, Πολυγένης
Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 15.00, Δάφνη Πατρών-Ατρόμητος Λάππα, Γκαβός
Γήπεδο Μαζαρακίου, Ώρα 15.00, Καμίνια- Πετεινοί, Καμζόλας
Γήπεδο «Ντα Λούζ», Ώρα 15.00, Φαραϊκός-Περιβόλα, Σαφαρίκας
Γήπεδο Νιφορείκων, Ώρα 15.00, Δόξα Νιφορεϊκων-Παναχαϊκός, Τηλιγάδας
Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 15.00, Ίκαρος Πετρωτού-Αστραπή, Παπαδόπουλος
Εθνικός Π./Πολύτεκνος- Σταροχώρι 2-1
Β’ Όμιλος
Κυριακή 2/2
Γήπεδο Αγυιάς, Ώρα 15.00, Πανιώνιος/Αχιλλέας-Αργυρά, Ταξιάρχης
Γήπεδο Δημητρόπουλου, Ώρα 15.00, Άβυθος Αιγιαλείας-Ολυμπιακός, Σπυρόπουλος
Γήπεδο Ροδιάς, Ώρα 15.00, Φλόγα Ροδιάς-Άνω Καστρίτσι, Φωκάς
Γήπεδο Καμαρών, Ώρα 15.00, Φοίνικας Ζήριας-Αετός Ρίου, Καλύβας
Γήπεδο Ρίου, Ώρα 15.00, Αναγέννηση Ψαθοπύργου-Αστέρας Τέμενης, Καραβασίλης
Γήπεδο Προαστίου, Ώρα 15.00, Δρέπανο-Απόλλων Αιγίου, Μέρμηγκας
Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 15.00, Απόλλων Εγλυκάδας-Ζαβλάνι/Αίας, Οικονόμου
Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 17.30, ΠΑΟΚ Πάτρας-Αχιλλέας Καμαρών, Πετρόπουλος
Οι βαθμολογίες (σε 16 αγώνες)
Α΄ όμιλος
1 Δόξα Νιφ. 38
——————————
2 Σταροχώρι 37 (17 ματς)
3 Πολύτεκνος/Εθνικός Π. 36 (17 ματς)
4 Ικαρος Πετρ. 32
5 Αστέρας Μιντ. 28
——————————-
6 Λέων Αλισσού 27
7 Αστραπή Ψαρ. 26
8 Περιβόλα 24
9 Ατρόμ. Λάππα 23
10 Πετεινοί 21
11 Φαραικός 20
—————————
12 Αχαϊκός 17
13 Καλλιθέα 13
14 Παναχαϊκός 11
15 Καμίνια 5
——————
16 Δάφνη Π. 4
Β΄ όμιλος
1 Αναγέννηση Ψ. 39
—————————–
2 Άνω Καστρίτσι 39
3 Αετός Ρίου 35
4 Φοίνικας Ζήρ. 30
5 Αργυρά Π. 28
—————————
6 Φλόγα Ρόδιας 27
7 Απόλλων Εγλ. 27
8 Πανιώνιος Αχιλ. 26
9 Ζαβλάνι/Αίας 18
10 Άβυθος 18
11 Αχιλλέας Καμ. 16
———————————
12 Αστήρ Τέμενης 14
13 Απόλλων Συν. 13
14 Ολυμπιακός Π. 11
15 ΠΑΟΚ Πατρών 11
—————————
16 Δρέπανο 8
Επιμέλεια: Γιάννης Γεωργακόπουλος