Γ’ Κατηγορία: Επική ανατροπή για Ροίτικα, 2Χ2 για Παναχαϊκό

0

Τα πλέι-οφ της Γ΄ κατηγορίας πήραν… φωτιά με τον 1ο όμιλο να πραγματοποιεί την 3η αγωνιστική, κλείνοντας το πρώτο μισό, ενώ στο 2ο γκρουπ πραγματοποιήθηκε η 2η πράξη της διαδικασίας.

Τα Ροΐτικα με επική ανατροπή λύγισαν τον ΑΟ Τριταίας/Τριταιϊκό με 3-2 και έβαλαν πλώρη για την Β΄ κατηγορία.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο (Μπαλαλάς και Α.Χριστόπουλος), αλλά στην επανάληψη η ομάδα του Τάκη Ζαχαρόπουλου, έφερε τούμπα το ντέρμπι και πήρε παλικαρίσια νίκη, με σκόρερς τους Αλεξόπουλο, Α.Γιαννόπουλο και Κάππα, επιδεικνύοντας περίσσια ψυχικά αποθέματα. Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου ο Κρίνος έσπασε το ρόδι και νίκησε δίκαια το Μετόχι με 3-1, παραμένοντας ζωντανός, με το Μετόχι να μετράει πλέον 2 σερί αποτυχίες.

Φουριόζος Παναχαϊκός

Για την 2η αγωνιστική του 2ου ομίλου ο Παναχαϊκός νίκησε τον Αστέρα Λεοντίου με 2-0 και έκανε το 2Χ2, διατηρώντας τα ηνία στην κορυφή της βαθμολογίας. Για το σύνολο του Μιχάλη Λάγκη σκόραραν οι Σπανός και Κόλλιας, ενώ η ΑΕ Αρόης ρέφαρε την ήττα της πρεμιέρας από το Λεόντιο και νίκησε σε ένα σκληροτράχηλο ματς τον Ολυμπιακό Καμαρών, ο οποίος παρέμεινε δίχως νίκη, με το πέρας της 2ης αγωνιστικής των μπαράζ